30
18.10.2020
Rakı İçen İnsanın Marjinal ve Kültürlü Olduğuna Dair İnanış
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   bisosyolog
   Biliyorsunuz bizim toplulumuzda iki kesim var. Marjinal olanlarla muhafazakar olanlar. Nedense rakı masasında dünyayı kurtarıyormuş gibi davranır insanlar. Rakı masası deyince benim aklıma minnoş bir deniz kenarı kentinde otlu mezeli sofralar geliyor. Ve nedense o şeyi içen insandan yüksek bir seviye bekliyoruz. Çok alakasız ve gereksiz aslında. Ne rakı sofraları biliyorum ne saçma sapan muhabbetlerle biten. Öyle herkes Halil Sezai gibi ortalarda dolanmıyor yani. Hatta bazen öyle bir duruma geliniyor ki, en kültürlüsü bile saçma sapan davranabiliyor. Demem o ki, bunun rakıyla filan bir alakası yok. Tam tersi insanın yapısıyla alakası var.
   0
    cinayetvaraga
    Her zaman dediğimi yine tekrarlayacağım, adabıyla içen insanla her muhabbet farklı olur, doyum olmaz. Bu tamamen sofra adabıdır. Ama kalkıp marjinal ve muhafazakar diye ikiye ayirmak zaten hiçbir şekilde ciddiye alınmamaktır. neden rakı içen marjinal oluyor? içmeyen de muhafazakar mı oluyor? konu başlı başına alakasızlık kokuyor. ayrıca tekirdağa yolu düşen ve burda sevdigim her kim varsa raki ısmarlarım. en kral mezelerle. haberi ola.
     somebody1
     ay çıldıracağım.. genellemenin en üst seviyelerinden galiba. evt öyle.
      xlethex
      Garip bir yaklasim, marjinal kelime anlami olarak aykiri demek. Raki icmenin neresi aykirilik? Alkol kullanmamak neden muhafazakarlik? Senin yaklasimindan yola cikarsak muhafazakarlar daha aykiri insanlar, kafani anadoluya cevirip baktiginda goreceksin bunu.
       amakafamiznasiguzel1
        utumasasiilekayanadam
         gregory_
         Barzo içkisidir, ağır abiler ve ağır ablalar yaratır.
          benita
           yyakupselimii
           " ADABI VARDIR RAKININ " diye söze başlanır ..
           0
            roadruner
            Rakıyı da rakı sofrasını da seviyorum lakin tanımadığım insanlarla içmekten keyif almıyorum. Çünkü rakı bana göre ağır bir içki, sarhoş etme hızı çok yüksek. Üstelik tadı da ilk aşamada pek iyi gelmeyebilir. Bu gibi sebeplerle herkesle içilmez işte. Gecenin rezil olmaması için bir takım durumlara dikkat etmek gerekir. Bu sebeple birçok söz söylenir diye düşünüyorum.
             dr.rock
             Saçma bir genelleme Adabıyla rakı içeni az gördüm zaten
              patronice24
              Olmayan alakalarda bugünnn. Ben o rakıyı en mütevazi sofralarda da gördüm, en eğlenceli sofralarda da. Ben o rakıyı bank arkalarında, halinden tipinden ödün kopacak insanların elinde de gördüm, babalı oğullu kendi evlerinde içenlerde de. İki kelimeyi bir araya getiremeyen insanlarda da gördüm, bir dinlesen nutuk çekecek insanlarda da.
               samanyolundan
               rakı şarap farketmez abi,içiyoruz,haram olduğunu bile bile,demokrasi nöbeti tuttuk 15 temmuzda,demokrasilerde haram helal yoktur,lütfen devlet büyükleri din görevlisi gibi haram helal demesin
               /
               0

               Tarihe Göre

               İçerik bulunamadı.