33
18.10.2020
Rakı İçen İnsanın Marjinal ve Kültürlü Olduğuna Dair İnanış
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   bisosyolog
   Biliyorsunuz bizim toplulumuzda iki kesim var. Marjinal olanlarla muhafazakar olanlar. Nedense rakı masasında dünyayı kurtarıyormuş gibi davranır insanlar. Rakı masası deyince benim aklıma minnoş bir deniz kenarı kentinde otlu mezeli sofralar geliyor. Ve nedense o şeyi içen insandan yüksek bir seviye bekliyoruz. Çok alakasız ve gereksiz aslında. Ne rakı sofraları biliyorum ne saçma sapan muhabbetlerle biten. Öyle herkes Halil Sezai gibi ortalarda dolanmıyor yani. Hatta bazen öyle bir duruma geliniyor ki, en kültürlüsü bile saçma sapan davranabiliyor. Demem o ki, bunun rakıyla filan bir alakası yok. Tam tersi insanın yapısıyla alakası var.
    cinayetvaraga
    Her zaman dediğimi yine tekrarlayacağım, adabıyla içen insanla her muhabbet farklı olur, doyum olmaz. Bu tamamen sofra adabıdır. Ama kalkıp marjinal ve muhafazakar diye ikiye ayirmak zaten hiçbir şekilde ciddiye alınmamaktır. neden rakı içen marjinal oluyor? içmeyen de muhafazakar mı oluyor? konu başlı başına alakasızlık kokuyor. ayrıca tekirdağa yolu düşen ve burda sevdigim her kim varsa raki ısmarlarım. en kral mezelerle. haberi ola.
     nobodyy1
     ay çıldıracağım.. genellemenin en üst seviyelerinden galiba. evt öyle.
      redblack
      Garip bir yaklasim, marjinal kelime anlami olarak aykiri demek. Raki icmenin neresi aykirilik? Alkol kullanmamak neden muhafazakarlik? Senin yaklasimindan yola cikarsak muhafazakarlar daha aykiri insanlar, kafani anadoluya cevirip baktiginda goreceksin bunu.
       utumasasiilekayanadam
        gregory_
        Barzo içkisidir, ağır abiler ve ağır ablalar yaratır.
         roadruner
         Rakıyı da rakı sofrasını da seviyorum lakin tanımadığım insanlarla içmekten keyif almıyorum. Çünkü rakı bana göre ağır bir içki, sarhoş etme hızı çok yüksek. Üstelik tadı da ilk aşamada pek iyi gelmeyebilir. Bu gibi sebeplerle herkesle içilmez işte. Gecenin rezil olmaması için bir takım durumlara dikkat etmek gerekir. Bu sebeple birçok söz söylenir diye düşünüyorum.
          dr.rock
          Saçma bir genelleme Adabıyla rakı içeni az gördüm zaten
           patronice24
           Olmayan alakalarda bugünnn. Ben o rakıyı en mütevazi sofralarda da gördüm, en eğlenceli sofralarda da. Ben o rakıyı bank arkalarında, halinden tipinden ödün kopacak insanların elinde de gördüm, babalı oğullu kendi evlerinde içenlerde de. İki kelimeyi bir araya getiremeyen insanlarda da gördüm, bir dinlesen nutuk çekecek insanlarda da.
            samanyolundan
            rakı şarap farketmez abi,içiyoruz,haram olduğunu bile bile,demokrasi nöbeti tuttuk 15 temmuzda,demokrasilerde haram helal yoktur,lütfen devlet büyükleri din görevlisi gibi haram helal demesin
             dioberbat
             Rakı adabını sikeyim nasıl istiyosanız öyle için amk
              samyeli90
              Buna göre insan karakteri belirlenmez
               dr.rock
               Ben rakı içince kadınlar beni çok mu şey buluyorlarmış Sevgilim “rakı sofrası kurallım mı” şekilde ısrar ederlerdi Bende alla alla ya derdim Demek bundanmış
                issizmadaaam
                nE alaka ya. Nerde emmi var rakı içiyor. Şarap desen anlıcam da
                 korsanimam
                 Eyüpü gördükten sonra fikrim değişti
                  zuhredorukta
                  Tek kelimeyle saçmalık. İnsanın marjinal ve kültürlü olduğuna inanmak bir rakıya kaldıysa daha yolun başında bile değiliz demektir.
                   nagihan_nd
                   Kültürlü olmak rakıya kaldıysa vay halimize
                    ggggggg
                    Peki rakı içmeyip muhafazakar olmayanlar hangi sınıfta
                    /
                    0

                    Tarihe Göre

                    İçerik bulunamadı.