Putin'in Seferberlik İlan Etmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  eliff04
   sedefartuny
   Bu gidişat çok kötü gidişat efendim. Kısmi seferberlikten bahsediliyor. Yani asker toplama, onları yetiştirme, eğitme vs. vs. Hadi bakalım hakkımızda ve haklarında hayırlısı.
   https://twitter.com/euronews_tr/status/1572534631206998017
   https://twitter.com/euronews_tr/status/1572534631206998017
    tsukyomi
    Putin senin daddy gibi aq. Adam inatla "Ukrayna silahsız, Ruslar vatansız, Yomi ayısız kalacak" diyor. Bunu Sergei Şoygu'ya söylemiş, "bilhassa Yomi'nin ayısız kalması çok önemli, kahrından ölsün, yokluktan düz duvarlara tırmansın, isyan çıkarsın gelsin devirsin beni çayırlara" demiş, duydum bunu. Çünkü bu saçmalığın başka açıklaması olamaz. Millet çatır çatır kaçıyor, İstanbul'a uçak bileti bulunamıyor, bu hala savaş peşinde. Sıçtın güzelim Rusya'nın içine, çatısız kalasın Putin.
     damarcibasi
     Seferberlik ilanından ziyade Rusya'nın toprak bütünlüğüne yapılacak saldırılara karşı çok çeşitli silahlarla karşılık verilebileceği açıklaması daha manidar. Rusya toprakları nerede başlıyor nerede bitiyor çok belirsiz şu anda.
      bukafelos
      Aksama kievdeyizden, kismi seferberlige. Ben de kıt aklimla "ulan ruslarla savasa girmektense abd ile savasa girmeyi yeglerim" diyordum. Meger savasa girsek adamlar tiflisi batumu savunacak haldelermis. Tabi bu fikirleri agir bati propagandasi yiyen biri olarak yazıyorum. Belki durumlari oyle degildir, belki de bitiktirler hakikaten. Bilemiyorum.
       esseref
       hayatımda onca şey gördüm üçüncü dünya savaşı görmek istemiyorum amk
        sihirbaz
        umarım ileride daha da sıkıntı olmaz
         eski_bi_tanidik
         Bir de bu her türlü silah kullanırız demiş. Yunanistanla Tayvan arasında da bi gerginlik vardı. Var yani tıpkı ukrayna ve Rusya da olduğu gibi. Bizimle Yunanistan arasında da var. Üçüncü dünya savaşı çıkmasa bari. Sinyaller var. Ah zelenski üzümlü kekim. 🧁 Ama nükleer silah kullanmaya hakkı yok. O kadar doğayı mahvetmeye hakkı yok.
          eliff04
          Başlığı görünce aklıma ilk gelen bu video oldu ne yapayım :)) dün karşıma çıkmıştı komik bulduğum in indirmiştim.
           kojiro-
           Kibir,rehavet,kontrolsuz guc. Umarim ileri de nukleer silah kullanilmaz.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.