Psikolojik Şiddet Nedir? Farkında Olmadan Herkesin Psikolojik Şiddete Maruz Kalmış ve Kalacak Olması Gerçeği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   moon_night
   Ay bi saniye Şu 1. Fotoğraftan sonra kendimi acayip şekilde zorba gibi hissediorum Ayyyyyy
    mevsimlerdensnbahar61
    Psikolojik şidddet insanın ruhunu zedeler ve bu zamanla oluşur yavaş yavaş eritir insanı normalleştirirler anormalliği ve buna sustukça ruhunda derin yaralar oluşur ve yaranın nerde olduğunu bile bilmeden yaşarsın ne diyor Musa eroğlu bedenimde değil ruhumda sızı boşuna mı diyor
     daeva
     8. Sınıfta dershaneye gidiyordum ve rehber hocası vardı, ama olmasının tek sebebi müdürün oğlu olmasıydı. Tamam genel olarak çok yaramazlarla doluydu dershane ama o hoca her saniye psikolojik şiddet uygulardı. Kafamız karışsın ve yalan söyleyemeyelim diye bağırarak hızlı konuşurdu, anında cevap vermezsek de ceza vererek ailemize söylerdi. Küçük yaştan itibaren çocuklara bağırılması ve bunun normal görülmesi doğru değil bence. Sonra bununla büyüyen çocuklar da gereksiz sesini yükseltip psikolojik şiddet uygular ve toplum iyice kötü bir yer haline gelir. Lütfen okullarda ve eğitim kurumlarında buna dikkat edilsin sonra sosyal anksiyete gibi durumlar çoğalıyor.
      badideasensei
      En kötüsü de aile tarafından uygulananı. Aile saydığın/saydıkların açık konuşmak gerekirse hayatının içine ederler.
       _gizem_
       psikolojik baskı yapıyorlar ya bir de...
        tsukyomi
        Farkında oldum. Hem de öyle bir oldum ki. Zamanında 9 ayın yarısı o kadar iyi geçmişti ki, halbuki alttan alttan işliyormuş kafama. Son 4 ayı cehennemdi. Gaslighting gibi düşünün. Ettiği iltifatlar hakaretlere dönüşmüştü, evinden çıkartmazdı, başta takmazdım ama sonunda bir hiç olduğuma inandırmıştı beni. Ayım kurtardı sağ olsun ama panik atak ve aritmi bıraktı bende, kalabalıkta duramamam ve yenildiğimin farkında olmam da cabası. Hala ismini duyduğumda ürperirim. İki elim yakandadır Sırpski diyeceğim ama onu bile demek istemiyorum, geçtiğin yer bana travma, sevdiğime beladır. Komutanlar da düşüyor işte, öyle böyle değil hem de..
         asit
         Bu konuda anlatamayacağım travmalarım oldu. Ama şunu söyleyebilirim ki psikolojik şiddet, insana benliğini kaybettirebilir. Seneler geçmiş olmasına rağmen unutulmaz kolay kolay. Bunun sonucu olarak buna maruz kalanı gördüğümde özellikle çocuk yaştakileri görünce, aşırı tepki verebiliyorum..
          gizemino
          Bunun üstelik herkese yapılması çok üzücü. Biraz fazla yemek yediğinde, yeme daha fazla bak kilo alacaksın söylemi bile ve o sözden sonra senin bir şeyler yerken vicdan azabı çekmen :(
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.