Psikolojik Olarak Destek Alıyor ya da Antidepresan Kullanıyor musunuz? Kullananların Yorumlarını Bekliyoruz
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nekadarterbiyesizsin
   Öncelikle lütfen ilaç ismi falan paylaşmayalım çünkü en iyisini doktor bilir ve onu kullanınız lütfen. ama genel olarak halk tarafından nasıl bir algı oynanıyor bu antidepresanlara ? önceden de kullanıyordum günlük içiyordum ama bir gün içmesem dengem tamamen bozuluyordu neyse ki tamamen bağımlı olmadan bırakmıştım ve çizgim düzdü o yüzden günlük içmeye inanılmaz çekiniyorum covid dolayısıyla sürekli hastaneye gidip de temkin de ettiremem ilacı dozajı durumlarını mecburen yine iş başa düştü. az önce 3 ay bitmesine kala bir kutu antidepresan buldum evde ve bir tane içtim. Haftada bir hap içmeyi düşünüyorum işe yarar mı fazla bir şeyim yok sadece biraz rahatlamak için aldım buradan kullanan insanlar varsa sizden duymak istedim haftada bir kez böyle içmek sorun olur mu ya da etkili olur mu acaba ? ayrıca acaba ilaca başlamak demek kendimi hayal kırıklığına uğrattığım anlamına mı gelir ? yenilmiş gibi hissediyorum ama bazen yardım almakta sorun var mıdır ki ? hepimiz insanız bazen de mükemmel olamayız değil mi ..
    moon_night
    şu an değil ama önceden evet lan doktor vermeden içme
     berat-albayrak-official
     Antidepresanım sizlersiniz :)
      torture
      Eskiden kullanıyordum doktor vermişti bana ama ben kendi isteğimle bıraktım.
       gregory_
       Bu ilaçlar kanda doyuma ulastiktan sonra tam etkisini gösteriyor bildigim kadariyla bu da 5 ile 7 gün arasi bisey, yani düzenli içince gerçek etkisini görebilirisin. Dozu doktor belirlemedikçe bosuna ilaç almis olabilirisin. Ve evet her insan destege ihtiyac duyar zaman zaman, çok normal.
        sezgy
        Anksiyetem için psikoloğa gidiyorum.. 😪 3 seans gittim covid belası çıktı, şimdi de taşınıyorum bu yüzden orada yenisine başlayacağım. Bu dönemde konuşacak kimse yok, sıkıldım. Ama canı sıkılan bana yazabilir birbirimize destek fln oluruz iyi gelir belki :(
         karolunita
         Psikolojik destek aldım bir ara ama hiç ilaç kullanmadım
          eo110
          Bir ara destekte aldım ilaçta kullandım. Sonra farkettim ki içinde olduğum durumun tedavisi kendimde idi.Ve öyle hallettim. Tabi bu benim durumum için geçerli, gereken kişiler almalı çünkü içinde bulunduğumuz şartlar herkesi olumsuz etkiliyor.
           aylin-kayhan
           3 sene gittim ilaç kullandım beni daha da kötü yaptığını düşündüğüm için bıraktım ama yan etkileri kötü...
            sedefartuny
            Bir dönem kullanmıştım beni sersemletip algımı dağıtmaktan başka bir işe yaramadı. Tavsiye etmiyorum. Saflaştırıyor. Tüm dikkatinizi kaybediyorsunuz.
             zgrysr
             Psikolojik desteğe ihtiyacım olduğunu düşünüyorum fakat kendime bu durumlara düşmeyi yakıştıramıyorum bu durumlara düşecek adam mıyım diyorum.
              cokbilmisdegilcokbilen
              Hiç kullanmıyorum. Çok da tasvip etmiyorum zaten
               gulfemkaya
               Psikolojik destek almak istiyorum ama iyi bir terapi inanılmaz pahalı olduğu için alamıyorum. Antidepresan vermişti zamanında psikiyatristim fakat benimle sadece 5 dakika konuşup tamam sende şu var diyip gönderen doktora güvenip de kullanmadım
                ozymandiase
                Zamanında çok kullandım. İşe yarıyor yani yalan yok...
                 rarero
                 Destek olmak amacıyla böyle şeyler elbette konuşulabilir ama en doğru duruma doktorunuz karar verir. Bu konuda lütfen çok hassas olun...
                  gollummm
                  Psikolojik hastalık antidepresan vs istediğini sorabilirsin? Yıllardır yaşadığım bir şey. Haftada bir diye bir şey yok . Hatta öyle alırsan daha tehlikelidir. Doktorun sana söylediği şekilde kullanman gerek ve kafana göre de birakamazsin yine zararlı. Yavaş yavaş bırakılıyor. Ben günlük 10 hap kullanıyordum ta ki yeni doktorlar bunu ikiye indirme kararı alalı! Çok fazlaydı, müthiş kötü oldum haplardan! Tek mutlu olduğum konu bu perşembe terapim başlıyor. Aylardır bekledik! Devlet hastanesinde ücretsiz terapi için çok bekletiliyor. Özel dersen aman aman Not: yapmayın bunu. Yok kendime yakıştıramadım. Bu nedir!? Bu da bir hastalık nasıl böbrek hatasi diyalize bağlı. Diyor musun ona çık diyalizden kendi doktorun ol. Ya da tekerlikli sandalyedeki bir insana ya kalk sen yürürsün. Artık kabul edin bu da bir hastalık.
                   nederlerbilirsin
                   Hiçbir şekilde antidepresan kullanmak istemem, onun yerine spor yapıyorum. Psikolojik olarak eğer ciddi bir probleminiz yoksa kendinizin farkında olup ne iyi geliyorsa onu yapmanızı tavsiye ederim. Biraz hayatı geldiği gibi kabul ederseniz rahat edersiniz.
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.