993
4.8.2020
Psikoloğa Gitmeden Psikoloji Düzelten Şeyler
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   cokbilmisdegilcokbilen
   Serdar Ortaç şarkıları mesela. Sevgilinden mi ayrıldın sana bir yanlış mı yaptın ya da aldatıldın diyelim. Aç Serdar Ortaç’tan seni çöpe atacağım poşete yazık şarkısını misler gibi dinle bağıra bağıra söyle için boşalsın 😌
    ezgisarikaya
    bayramlarda bu kiz nasil giyiniyo diye beni babama sikayet eden buyuk amcami dinlerken bne:
     lovewkoko
     bulaşık makinasını dizmek. evet sadece bu. benim için imkansıza yakın bi şey. 1000 parçalık yapboz yapıyormuşum gibi hissediyorum. o kadar zor geliyor ki düzgün bi şekilde bardakları, tabakları, tencereyi, tavayı oraya yerleştirmek. yapabildiğim zaman oooooh be diyorum. üstüne de bi türk kahvesi patlatıyorum misssssss.
      bitchcraft
      terapi gibi terapi beeeeeeee
       azkonus_elif
       Annenin dizine uzanıp uyumak...
        kardelend519
        En güzeli Ahmet Kaya dinlemek şüphesiz. Depresyona giriyorsun önce sonra tüm insanlardan nefret ediyorsun. Acı çekiyorsun hak etmediğini düşündüğün şeyler yaşıyorsun. Ahmet kayanın üstüne de bir ceza dinliyorsun. Birden sinirleniyorsun. Ondan sonra da demet akalınla hayata atar yaparak iyileşiyorsun.
         shock
         Tartışmasız...
          velevkiozge
          Kucakta uyuyan bir kedi, Size sarılan bir köpek, Mutlu edilen bir insan... Ve daha bir sürü şey
           turkdilbilim
           (Yazdıklarım ilaç tedavisi gerektirmeyecek rahatsızlıklar veya hafif depresyon için geçerli) Olumlu şeyler yapmak. Örneğin gülme terapisi diye bir uygulama var. Bunu tek başınıza yapabilirsiniz. Doğadan haz almaya çalışmak, güzel şeylere bakmak, güzel şeyleri dinlemek. Burada demek istediğim örneğin heavy metal dinlemeyi seviyorsanız sevdiğiniz şeyi yapın demek değil, rutinlerinizi değiştirmek, norm olarak olumlu kabul edilen şeyler. Bunun nedenini de karşıtından örnek vererek şöyle açıklayabilirim: Sayfadaki bir işaret, çevrimiçi bir mem, kısacık bir ses. Görünüşte önemsiz görünen bu uyaranlar, ırkçı bir mitinge katılmak veya masum tapanların katliamına katılmak kadar önemli eylemlere nasıl yol açabilir? Psikologlar, sinirbilimciler, dilbilimciler ve filozoflar bu soruyu cevaplayacak yeni bir dil anlayışı teorisi geliştiriyor. Güncel araştırmalar insanların dili beyindeki duyusal, motor ve duygusal sistemleri harekete geçirerek anladığını göstermektedir. Bu yeni simülasyon teorisine göre sadece ekranda kelimeleri okumak veya bir podcast’i dinlemek beynin alanlarını, kelimenin tam anlamıyla dilin tarif ettiği durumda bulunmanın oluşturduğu aktiviteye benzer şekillerde etkinleştirmekle birlikte bu süreç kelimeleri eyleme dönüştürmeyi daha da kolaylaştırıyor. Bu teoriler bazı insanlara bilimsel "zırvalar" olarak geldiği için uzunca yazmayacağım, ama teoriler ve denemelerle ilgili detaylı bilgiyi şuradan okuyabilirsiniz:
           https://turkdilbilim.wordpress.com/2020/08/21/nefret-soylemi-duymak-beyni-nefret-eylemine-hazirliyor/
           Nefret söylemi duymak beyni nefret eylemine hazırlıyor
            cansevim
            Here we go again ! bunu dinlemeye başlayınca başka bir aleme gidip gidip geliyorsun... tam "haa şimdi anladım" derken başka bir biber füzeyle uçuyor yine sıfırlanıyorsun. Psikolojin düzelir mi bilmem ama arafta kalma garantili. hiç yoktan iyidir.
            https://www.youtube.com/watch?v=nYe8IbQLfIo
            https://www.youtube.com/watch?v=nYe8IbQLfIo
             rarero
             Hobi edinmek veya günlük tutmak. İçinizi dökebildiğiniz için veya kafanızı meşgul edip düşünmenizi engelleyebildiğiniz için işe yarar olduğunu düşünüyorum.
              obiyagmur
              Yemek yemek, uyumak, şarkı dinleyip deli gibi dans etmek, kafaya takmamak,hayatı salmak abi kısacası dhdhdhdf
               gregory_
               https://www.youtube.com/watch?v=aXaQpvfWe9Y
               https://www.youtube.com/watch?v=aXaQpvfWe9Y
                roar
                Sevdiğiniz bir albümü bira eşliğinde baştan sona dinlemek.
                 uckediannesi
                 Kedi sevmek
                  steteskop.gel
                  Tatlı yemek bol bol hemde 😂
                   semih-kurnaz
                   Seks yapın bastırılmış rahatsızlar, iyi gelir. Her derde deva, kavga mı ettiniz patlatın bir seks, moraliniz mi bozuk hemen bir seks, karnınız mı acıktı hemen seks, her derde devadır, başın mı ağrıyor hemen seks. Hayat kurtarır. 40 doktora bedeldir :)
                    starr7
                    Güzel bi arkadaş grubu en iyi terapidir net
                    /
                    0

                    Tarihe Göre

                    İçerik bulunamadı.