PROVİRON (Mesterolone)
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kshmr
   Anabolik bir steroid olan Proviron ilginç özelliklere sahiptir. Antiaromataz olarak değil aynı zamanda östrojeni önleyici bir rol oynadığından şüphelenilmektedir. Proviron östrojen reseptörlerinin işlevini azaltmaktadır. Aromataz inhibitör ve Clomid görünüş ve kas sertliği bakımından Provironla aynı etkiyi göstermez. Bu hap androjen reseptörlerini çok iyi tutar. Ama kas kümelerinin çoğunda androjen reseptörlerine ulaşmaz. Çünkü enzim olarak diol’a dönüşür. Bu yüzden etkili bir anabolik değildir. Ancak kısmen anti-gyno olarak etkili olabilir. Gyno durumunda östrojenin artmasını biraz önleyebilmektedir. Proviron ya östrojenin düzeyini (seviyesini) azaltır ya da etkisini azaltır. Her ne kadar gynocomasti için tek ilaç olarak güvenilmesi gerekmesede; gynocomastiden korunmak için faydalıdır. Hepatotoksik değildir. Anabolik-androjenik steroidlere benzer etkilere sahiptir. Buna ek olarak ereksiyon artışına sebep olabilir. Mesterolene Provironun etken maddesidir. Tescilli bir marka olan Schering AG tarafından üretilmektedir. Kaynak:
   http://www.mesomorphosis.com/steroid-profiles/proviron.htm
   http://www.mesomorphosis.com/steroid-profiles/proviron.htm
   Androjenik olarak çok güçlü olmasına karşın anabolik olarak oldukça zayıftır. Çünkü kas kümelerinde çok çabuk inaktif olur. Ancak vücutgeliştiriciler içinde kullanımı son yıllarda artmaktadır. Bir çok deneyimli bodybuilder östrojen döngüsünde etkili bir rol oynadığına inanmaktadır. Kaynak:
   http://www.steroidology.com/steroid-articles/steroid.info/29/Proviron
   http://www.steroidology.com/steroid-articles/steroid.info/29/Proviron
   ®_(mesterolone).html Provironun tipik özelliği sertleştirici olmasıdır. Kendi başına anabolik bir etkiye sahip değildir. Günde 25 mg kullanımı biraz anti-östrojen ve libido artışı etkisi yapmasına rağmen kas geliştirici etkisi yoktur. Kaynak:
   http://www.isteroids.com/steroids/Proviron-Mesterolone.html
   http://www.isteroids.com/steroids/Proviron-Mesterolone.html
   /
   0

   Tarihe Göre

   İçerik bulunamadı.