Pomeranian Boo Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pomeranian-boo
   İnsanların en yakın dostu hayvanların olduğunu geçmişten bugüne bilinmektedir. Özellikle köpekler sadakatleri sayesinde evcil hayvan besleme yada sahiplenme de en çok tercih edilenler arasında zirvede yer almaktadır. Bazı köpek ırkları görünümleri ile görenleri kendine hayran bırakabilmektedir. Sizleri ilk görüşte etkileyecek köpek ırklarının başında da Pomeranian gelmektedir. Küçük oyuncak ayı gibi görünüme sahip olan Pomeranian boo son yılların en popüler ırkları arasında ilk sırada bulunmaktadır. 1800’lü yıllarda Pomeranya bölgesinde ortaya çıktığı düşünülen bu ırk geçmiş dönemlerde İngiliz Kraliçeleri tarafından dünyaya tanıtıldı. Bu dönemden sonra popüleritesi her geçen gün daha da çok arttı. Pomeranian Boo köpek özellikleri nelerdir? Yavru pom cinsi hakkında bilgiler nelerdir? Karakter ve fiziksel özellikleri nasıldır? Bakımı nasıl yapılır? Dış görünüşü itibari ile pelüş ayıcıklardan farksız olan pomeranian boo, tüy dökümü çok fazla olmaktadır. Bu sebeple pomeranian sahiplenecek kişiler bakımı konusunda biraz zorluk çekeceklerdir. Hareketli, kıpır kıpır bir cins olan bu köpekler arkadaş canlısı sıcakkanlıdırlar. Pomeranian Boo Irk Özellikleri Neler ? Kökeni Almanya olarak bilinen Pomeranian ırkının ortalama hayatta kalma süresi 13- 15 senedir. Pomeranian boo ırkında kilo 1 ile 3 kg arasında değişebilmektedir. Pomeranian boo boyu 18-30 cm arasında olur. Kucak köpeği olarak bilinmektedir. Pomeranian ırkı diğer özellikleri arasında: * Enerjisi yüksekdir. * Egzersiz ihtiyacı çok fazla değildir. * Başka ırk köpeklerle geçindikleri söylenemez. * Çocuklarla arası çok iyidir. * Sahibine karşı sadıkdır. *Yabancılara karşı mesafeli davranır. *Eğitilebilirlik seviyesi orta olan bu ırk koruma köpeği görevini üstlenmez. Pomeranian boo ortalama boyutuna 8-10 aylık olduğunda ulaşabilmektedir. Pomeranian ırkı pelüş ayıcık gibi tüy yapısına sahiptir ve tüyleri çift katmandan oluşur. Yumuşak bir tüy yapısına sahip bir ırkdır. Pomeranian ırkı kulakları her zaman dik olmalıdır. Badem gibi küçük gözleri ile hemen dikkat çeken bu sevimli ırk, yumuşak ve kabarık tüyleri ile kendi karizmalarını tamamlar. Pomeranian boo ırkının birden fazla renk skalası bulunmaktadır. En çok karşılaşılan renk kızıldır. Siyah pomeranian yada beyaz pomeranian da bulunabilir.
   https://www.binbirkopek.com/7284/pomeranian-boo
   Pomeranian Boo
   Karakteristik Özellikleri Pomeranian boo Diğer köpeklere yada yabancı insanlara karşı mesafeli olan bu ırk kolay kolay tanımadığı kişilere yaklaşmazlar. Pomeranian ırkının en önemli özelliklerinin arasında oyuncu olması bulunmaktadır. Sahipleri ile oldukça fazla oyun oynama isteğinde bulunabilirler. Sürekli ilgi isteğinde olurlar ve sahibinden onunla ilgilenmesini isterler. Oyun oynamayı sevmeleri eğitilebilirlik düzeyini arttırmaktadır ve eğitim sürecini daha rahat geçirilmesini sağlamaktadır.
   https://www.binbirkopek.com/7284/pomeranian-boo
   Pomeranian
   ırkının iç güdüleri yüksektir fakat koruma köpeği olarak görev alacak bir ırk değildir. Son zamanlar da tercih edilmesi oldukça fazla artan pomeranian boo ırkı fiyatları da yükselmeye
    odamdakimelek
    Bu upuzunnn yazıyı okuyan varsa onun alnını öperim
     kisacadeniz
     Çok tatlı olmalarına karşın bildiğim kadarıyla maalesef bu tarz köpeklere çok ciddi ücretler talep edilip ticaretleri yapılıyor ne yazık ki
      thetalentedmrripley
      Benim arkadaşım video ve fotoğraflarından beğendiği bu cins bir köpeği İstanbul'da bir pet shoptan 20.000 TL ödeyerek almıştı, köpeği uçakla gönderdiler. Köpek geldi ama sadece cinsi aynı, onun dışında yaşı, tipi, rengi bambaşka bir köpek. Çocuğu kısa sürede hayvanla duygusal bağ kurdu diye iade de edemedi :) İyi oldu bizimkine, sahiplen desen sahiplenmez.
       muratgungork9
       Pomeranian Boo Eğitimi 2 aylıkken eğitime başlar. Sebebi ise eve gelindiği ilk anda yavru pomeranian eğitimi verilir ise süreç daha kolay ve öğrenmesi daha çabuk olacaktır. Pomeranian ırkının eve geldiği ilk anda alması gereken eğitim pomeranian tuvalet eğitimidir. Pomeranian Boo tuvalet eğitimini kolaylıkla algılayabilir ve tuvaletini nereye yapacağını gösterir iseniz zeki olduğu için hemen doğru yere yapmayı öğrenecektir. Pomeranian ırkının bir sonra ki eğitimi ise pomeranian itaat eğitimidir. İtaat eğitimini aldıktan sonra pomeranian havlama eğitimine bile ihtiyaç kalmaz. Konuyu biraz açacak olursak eğer, pomeranian havlar evet ama havlama eğitimi yerine itaat eğitimlerini sizden alması daha doğru olacaktır. Pomeranian Özellikleri olarak birçok iyi huylu cins özellikleri vardır. Tüylerinin düz ve dünya genelinde çok yaygın olan bu ırk çocuklarla ve bebeklerle çok kolay anlaşabilir. Pomeranian Boo özellikleri olarak bir diğer husus ise kesinlikle çok zeki ve akıllı bir cinstir. Pomeranian gerçekten evde beslenebilecek en iyi köpek cinsleri arasında yer almaktadır. Kiloları maksimum 5 ve boyları da çok büyümeyen bir ırktır. Kolay eğitilen köpek ırkları arasında yer alan bu pomeranian ırkının bir diğer adı ise alman spitz olarak yurtdışında kullanılmaktadır. Bakımlarını aksatmamalı ve bol bol da sosyalleştirmeniz gereken bir köpek cinsidir.
       https://muratgungork9.com/pomeranian-boo-kopek-egitimi-ve-ozellikleri/
       https://muratgungork9.com/pomeranian-boo-kopek-egitimi-ve-ozellikleri/
        silmarillion
        Evde beslenilebilecek belki de tek köpek ırkı.
         enesyildiz35
         Aynen öyle evde bakılması en kolay köpek cinsi
         https://nettepet.com/5191/pomeranian-boo
         pomeranian
         valla çok araştırdım.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.