Platon'un Mağara Alegorisini Bilir misiniz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kafatamircisi
   Bugün size hayata bakış açınızı değiştirecek bu konuyla ilgili kısa bir videoyu aşağıdaki bağlantıdan izlemenizi tavsiye ediyorum. Çevrenizde de böyle insanların olduğunu hatta bu platform da bile olduklarının farkına varacaksınız. Video yu izledikten sonra her türlü eleştiriyi dio kuralları dahilinde yapmakta özgürsünüz.
   https://youtu.be/RmBizVdmp68
   mağara alegorisi nedir?
    garavel-usta
    Kısaca cahil insanı bilir misiniz deseydin daha iyiydi
     maskoff
     hayatımıza dokunan en önemli iki konu: akran baskısı ve yeniliğe karşı direnç adam zamanında bunu düşünmüş yazmış idealize etmiş. müthiş olay ya. çok saygı duyulası. şimdi biz felsefe yapma diye milletin ağzına sıçıyoruz. çok az düşünüyoruz.
      eo110
      İnsanın doğumdan itibaren aldığı kültür ve eğitimin onda küçük bir mağara yaratması ve sonunda kendi yarattığı bu mağaradan çıkamamasıdır. İnsan kendi küçük dünyasından sıyrılıp, evrensel dünyada yaşamalıdır.
       asit
       Herkesin kendi doğrusu. Kalıpların, duvarların dışına çıkmak, dünyayı tanıyıp, yeni fikirlere, farklı düşüncelere açık ve saygılı olmak gerek.. Cemil Meriç - Mağaradakiler kitabını da tavsiye ederim. O da kitabına Platon'un bu 'mağara' metaforuyla giriş yapar ilk bölümde.. Güzel başlık, güzel video paylaşımı olmuş. Eline sağlık.
        strangestar
        Güzel bir alegoriymiş.Paylaştığın için sağol
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.