Planlı Programlı Yaşamak vs Düzensiz Yaşamak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   rarero
   Elimden geldiğince yapmaya çalıştığım bir şeydir düzenli olmak. Planlı olmanın verimi arttırdığını düşünüyorum ama plansız olmak da bir o kadar keyifli geliyor aslında. Her an istediğin şeyi yapabilirsin. Keyfin ne derse o oluyor aslında ama boşa geçirdiğin vakit de artıyor gibi.
    tsukyomi
    Plan yaptığın zaman göklerden bir gülme sesi geliyor fark ettiniz mi? Ben fark ettiğimden beri plan yapmıyorum. Yetkili merci hemen ''vay aw plana bak'' deyip kendi planını yerleştiriyor benimkinin üstüne. Plansız yaşa, yetkili şok olsun.
     kisi
     İkisi de iyi değil. Dengeli yaşamak iyidir. Her şeyi planlayamazsın. Planlar sık sık tutmaz, revizeye ihtiyaç duyar. O yüzden ana şeyleri plan ağırlıklı, ayrıntıları anlık karar ağırlıklı yapmak genelde daha makul oluyor. Planlılık, plansızlıktan çok dikkat edilmesi gereken şey bir şeyi yaptığınızda odaklanarak yapmanız. Yarım yamalak, bir ondan bir bundan yapmamanız. Mesela ders çalışırken tam çalışıp dinlenirken tam dinlenmek. Dersten kaytarayım, ama çalışmam da lazım kafası ile bir ondan bir bundan yapınca ikisinden de bir şey anlamazsınız.
      madlovemurat
      bıraksalar planlı olacam da
       peripedia
       Uzun vadede değil ama kısa vadede günümü, haftamı planlarım, yazarım, çizerim. En azından yapmama gereken işler böylelikle gözümün önünde oluyor ve onları atlamıyorum.
        sinek_valesi
        kesinlikle planlı programlı
         melisalamia
         konudan konuya gore cok degisiyor ama kendimce genel olarak ikisinin karisimini yasiyorum. suan icin belli konularda duzensiz giden hayatimda bu konular uzerine farkli bir secenek plani olusturuyorum. yaptigim tek sey diyebilirim. bundan ayri olarak, spontane giden her seyi cok seviyorum.. o anda cikan aksilik bile bir baska guzel oluyor cunku :')
          benita
          Plansız yapılan her şeyin tadı başka değil midir zaten
           pillowtalk
           Bu düzensizliğin içinde ne düzeni be kardeşim. Düzensizlik kazanacak...!
            ilsasilem
            düzensiz yaşamak en düzenli yaşam hali bana göre. en güzel düzen düzensizliktir
             soni_
             Ikiside eglencelidir aslinda fazlada planli ve kuralci olmak beni bazen bunaltiyor onun icin bazen yaptiginiz planin veya kendinize koydugunuz kurallari cignemek iyidir ama hep duzensiz yasamakta hayati s1k1c1 yapar
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.