55
21.7.2020
Pınar Gültekin Protestosuna Polisten Sert Müdahale: 15 Kadın Gözaltına Alındı
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dio-gundem
   Muğla’da eski sevgilisi tarafından vahşice öldürülen Pınar Gültekin için İzmir'de yürüyüş yapmak isteyen kadınlara polis sert müdahale etti. Polise direnen kadınlar yerlerde sürüklendi. 15 protestocu kadın gözaltına alındı. Muğla'da eski sevgilisi tarafından öldürülen Pınar Gültekin için tüm Türkiye'de kadınlar sokağa çıkarak protesto etti. İzmir'de de Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde basın açıklaması yapan kadınlar Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde yürüyüş yapmak istedi. Polis, kadınların yürüyüşüne izin vermedi. Kadınların eyleme devam etmek istemeleri üzerine polisin müdahalesi sert oldu. 15 kadın gözaltına alındı. Kadınlar gözaltı sırasında sık sık, “Katledilen kadınlar isyanımızdır” sloganı attı. Haberin ayrıntıları ve video için:
   https://onedio.com/haber/pinar-gultekin-protestosuna-polisten-sert-mudahale-15-kadin-gozaltina-alindi-911965
   https://onedio.com/haber/pinar-gultekin-protestosuna-polisten-sert-mudahale-15-kadin-gozaltina-alindi-911965
    gregory_
     gregory_
     Sistemin itleri, emir kuluyuz derler , size emir vereni de sizi de....
      sardunya
      "protesto etmek ne zamandan beri suç oldu?" diyeceğim ama komik olur diye söyleyemiyorum.
       admin63
       Bu ülkenin de kanunları var protesto edilecekse usulünce edilmeli aksi takdirde bunların olması kaçınılmazdır
        zimbo
        Gerçekten diyecek söz bulamıyorum. Sokakta özgür olamadığımız gibi sosyal medyamıza da dokunmaya başladılar. Ne zaman kadınlarımızın sesi duyulacak...
         ulubatlihasan
         Hayalperest radikaller fırsat kaçırır mı hiç? Birileri de dürtüyordur onları sokağa çıkmaları için zaten. Bıraksalardı da bunlar takma akıllarıyla çok yol gidemezlerdi. İyi olmuş.
          pillowtalk
          Peki şaşırdık mı? Tabii ki hayır. Eleştiremezsin, tepki gösteremezsin. Bu ülke bu kadar yani.
           igne_ucu
           Militan arayışında olanların Polisimize küfretmesine tabii ki şaşırmıyoruz. Bazı gösterilerin nasıl dışarıdan birilerince tertip edildiğini de iyi biliyoruz. Elbette her zaman öyle olmasa da hasımlarımız tarafından istismar edilebiliyor gösteriler. Bu sadece bizlik bir durum değil. Emperyallerin çıkarlarına aykırı davranmanız yeter. Müttefik falan dinlemezler. Fransa örneği malum. Macron AB Ordusu lafını dillendirince Fransa sokakları sarıya boyanmıştı sarı yelekliler yüzünden. Saf olmayalım.
            attanin
            Neden beceremediniz sevmeyi, baba, abi, kardeş, arkadaş, sevgili olmayı? Neden kirlettiniz sevgiyi, sevip sevilmenin değerini ya da niye kabullenemediniz reddedilmeyi? Neden? Niye hissettiremediniz güven duygusunu, ne zaman kapıldınız kadınların size ait olduğu düşüncesine? Çok mu zordu sinir kontrolü yapmak, çok mu zordu reddedilince gurur yapmadan önüne bakmak ya çok mu zordu şu ataerkil düşünce yapısından sıyrılıp kadını objeleştirmemek? Size zor, size çok zor şiddet uygulamamak,anlayışlı olmak, kadına saygı duymak... Anlamadınız bizi, sözlerimizin, protestolarımızın, gözyaşlarımızın arkasındaki gerçeği, acıyı, korkuyu... Biz özgürüz dedik siz "kendini ne sanıyor" dediniz. Biz arkadaşlarımızla dışarı çıktık siz "bu saatte ne işi olur bir kızın dışarıda" dediniz. Biz şort, etek giydik "kısa giyinmeseydi, tahrik oldum, pantolon giyse tahrik olmazdım" dediniz. Biz hep özgür ve güçlü kadınlar olduğumuzu göstermek için çabaladık, evet çabaladık çünkü siz bunu anlamadınız, anlamak istemediniz. BİZ BİRER İNSANDIK. Biz annemizin, babamızın kızıydık;biz birilerinin kardeşiydik, ablasıydık. Birilerinin en yakanı arkadaşı, birilerinin de hayranıydık. BİZİM HAYATLARIMIZ VARDI ÇOK GÜZEL VE ÖZEL. BİZİM HAYALLERİMİZ, HOBİLERİMİZ VARDI. BİZ SİZİN SEVGİLİNİZ, EŞİNİZ, KIZ ARKADAŞINIZ OLMAKTAN FAZLASIYDIK VE BİZİM SİZSİZ DE BİR HAYATIMIZ VARDI. SİZLE BİRLİKTE OLMAK YAŞAM, SİZDEN AYRILMAK ÖLÜM DEĞİLDİ BİZİM İÇİN.EN AZINDAN ÖYLE OLMALIYDI. Sizin sokakta gördüğünüz şortlu kızdan çok daha fazlasıydık biz. BİRİLERİNİN ANNESİYDİK BİZ. AMA SIZ GÖRMEDİNİZ. HEP BIR SEBEBİNİZ VARDI "HAK ETMİŞ CANIM ÖLDÜRÜLMEYİ" (!) ÖLDÜRÜLMEK NASIL HAK EDİLİYORDU??? Sizin kıyafetlerinizde sorun yoktu istediğinizi giyerdiniz sonuçta ama biz teşhirci oluyorduk bir anda. Ama asıl sorun neydeydi biliyor musunuz: Sizin gözlerinizde ve kirlenmiş kalbinizde. ORTADA BİR SUÇ VARDI SİZE GÖRE VE BU EVLİ BİR ADAMLA BİRLİKTE OLAN KADINDAYDI. ERKEK İSTERDİ SORUN VERENDEYDİ(BUNDAN DAHA SAÇMA BİR CÜMLE DUYMUŞ OLAMAM.) VE BİR ANDA KÖRLEŞTİNİZ O KADININ KARŞISINDA BİR PARTNER VARDI VE SİZ ONU GÖRMEZDEN GELİP KADINA LAF SÖYLEMEKLE MEŞGUL OLDUNUZ. ALIŞTINIZ NASILSA HER DURUMDA KADINI SUÇLAMAYA. HİÇ DÜŞÜNMEDİNİZ EĞER EVLİ BİR KADINLA BİR ADAM BİRLİKTE OLSAYDI O ADAMI DA BÖYLE SUÇLAYACAK MIYDINIZ??? BÖYLESİ DAHA KOLAY AMA DEĞİL Mİ? HİÇ ACIMIYOR İÇİNİZ NASILSA. AMA ARTIK YETER BİZİM DE HAKLARIMIZ VAR HANİ O SİZİN UNUTTUĞUNUZ HAKLAR...ARTIK DAHA FAZLA KADININ CANI YANMAMASI İÇİN HATIRLANMASI GEREKEN HAKLAR... YAŞAMA HAKKIMIZI KİMSE ELİMİZDEN ALAMAZ. BİZ KADINDIK, İNSANDIK VE ERKEĞİN BİR ADIM ARKASINDA FALAN DA DEĞİLİZ OLMAYACAĞIZ DA. NE TRAFİKTE NE İŞ NE DE AŞK HAYATINDA SİZİN ŞİDDETİNİZE, TACİZİNİZE MARUZ KALMAK ZORUNDA DEĞİLİZ. İNSANLARA KADIN, ERKEK, TÜRK,KÜRT, MÜSLÜMAN, HRİSTİYAN, YOK ŞU PARTİDEN DİYE BAKACAĞINIZA "İNSAN " OLDUĞUMUZU HATIRLAYIN "BİZİM İNSAN OLDUĞUMUZU" BAZEN İNSAN KARŞISINDAKİNİ KENDİSİ SANIYOR AMA YOK BİZ "İNSANIZ " SADECE...
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.