Pfizer ve BioNTech Aşı Deneklerinde Yüz Felcinin Görülmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   plazacalisani
   Hepimizin umutla baktığı ve iş birliği adı altında yapılan Pfizer ile BioNTech ortaklığında geliştirilen aşının Faz-3 çalışmaları kapsamında gönüllü denekler takip ediliyordu. 4 gönüllüde yüz felci görüldü. Bu durum üzerine FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Daire) açıklama yapmış ve durumla ilgili kendilerinin de bilgisi olmadığını ve yüz felcine sebep olan şeyi bilmediklerini söylemişler. Yan etkileri takip ediyorlarmış. Henüz neyin ne olduğunu bile bilmediğimiz virüste böyle şeylerin olması son derece normal. Ancak görüntüler bir tık endişe verici 🙇‍♀️
    okadin
    Olay artık tamamen aşı üretimi gerçekleştiren firmaların PR çalışmalarına döndüğünden bu gibi haberlerle sık sık karşılaşacağız. Eksiler ve yan etkiler konuşulacak artık. Bir yıl içerisinde geliştirilen aşılarda bu gibi beklenmedik etkilerin olması da çok normal ayrıca.
     vogelfrei
     en iyisi herkesin yaptırmasını bekleyip dışarı çıkmadan olayı seyre dalmak
      ali-vercetti
      korona medya sayesinde baya büyüdü gözümüzde. Gribin yıllık öldürdüğü insan sayısı daha fazla sanırsam. Bu yüzden korona aşısı yaptırmayacağım. Yani grip kadar can alamayan bi virüsün yan etkileri olan aşısını kullanmak işime gelmiyor
       keladam
       aga bu dünyada aşı maşı yaptırılmaz ben söyleyim
        dr.rock
        Domuz gribi dönemi, askerdeyim, kurmay albay çağırttı. Gittim, ihtişamlı bir oda, bi sürü yıldız. Geç otur doktor dedi. Oturdum yeni gelin gibi. Laptopu bana döndürdü, youtube den bir video açtı. Videoda çocuk felci nedeni ile engeli olan 16 yaşlarında bir kız yalpalayarak yürüyordu, video ters çevrilmiş. Bu nedenle kızla birlikte, yanından geçen arabalar, insanlar falan geri geri gidiyordu. 1 dakika kadar izletti. Kapattı. Doktor dedi, domuz gribi aşısı vurulanlar böyle tersten yürüyomuş yav yaptırsak mı ne diyosun. Şimdi karşınızda bir kurmay albay duruyor, bu video fake desen komutana aptal demiş olacaksın. Bende, komutanım dedim, hiç bir nöropati etkisi görülmemiş aşının, yaptıralım. Nöro falan deyince sinir sistemiyle alakalı olduğunu anladı sanırım. Tamam dedi çıkabilirsin. Bu arada karşılaştığım tek alık rütbeli buydu ekliyim, askerde rütbelilerim genelde aydın, kültürlü insanlardı yanlış anlaşılmasın.
         cinayetvaraga
         haberi piyasaya salanlar çinliler olmasın 🤣
          bisosyolog
          Normal, deney yapıyorlar.
           eflayilmaz
           Ben bu tarz haberlerin fazlasıyla abartıldığını düşünüyorum. İlaç üretimlerinde de benzer durumlar oluşuyor. Son zamanlarda gözümüz kulağımız aşı da olduğu için gözümüze çok büyük bir olaymış gibi geliyor ama bu kadar kısa sürede üretilen aşılarda deneme aşamasında tabii ki böyle sonuçlar ortaya çıkacak.
            me_out_bye
            Aman 😱 Bozmuş insanların ayarlarını 😬😢
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.