Peki, Kalbinin Sesi mi, Beyninin Sesi mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   hayalperestbirii
   sizce hangisi dogru, hangisini dinlemek lazim ben kalbimin sesini duyuyamiyorum duysamda yanlis olmasindan korkuyorum, siz ne yapiyorsunuz boyle bir durumda ❤🧠
    fairytale-
    İkisi savaş içinde ya. Her zaman kalbim beynimi ekarte ediyor. Üzülünce de beynim kalbimi teselli ediyor. Beynim kalbimin arkasını toplamaktan bıktı 😅 bu yüzden beyin
     slmbnarda
     Beyininin sesini dinle öbür türlü üzücü oluyo
      tilkisanda
      Göğsün sol tarafındaki et parçası yürektir. Yürek, hayvanlarda da bulunur. Kalb, yürekte bulunan bir kuvvettir. Görülmez. Ampulde bulunan elektrik cereyanı gibidir. Buna, gönül de denir. Gönül, insanlarda bulunur, hayvanlarda bulunmaz. Bedendeki bütün a’za, kalbin emrindedir. His uzuvlarımızın duydukları bütün bilgiler kalbde toplanır. İnanmak, sevmek, korkmak, insanın kalbindedir.
       tsukyomi
       Beynimi dinlemeye alıştırıldım, sırtım yere gelse de çatır çatır kalktım. Kalbimi dinlediğimde yerinden çıkarttılar onu çünkü.
        lutfen-ama
        Kalbin sesi diye bir şey yoktur ki, duygular da beyinin işi.
         cinayetvaraga
         Beyni yokmuş gibi gezip her şeyi duygulara bağlayan tipleri gördükçe iyiki diyorum, iyiki düşünerek hareket edebiliyorum.
          coronavirus
          Davulun sesi.
           jamiryuu
           Beynimin sesini ayrı kalbimin sesini ayrı skyim
            tilkisanda
            California Institute of Heart Math yetkililerince yapılan araştırmaya göre, beynimiz bağımsız hareket etmiyor, gerekli sinyalleri kalbimizden alıyor. Bütün bilgiler, sevginin en güçlü sembolü ve duygularımızın merkezi olan kalbimizden yayılıyor. Yapılan araştırmada kalbimize odaklanılmış, kalbin büyük bir enerji alanıyla çevrili olduğu, çapının yaklaşık iki buçuk metre olduğu sonucuna varılmış ve daha da ileri gidilerek günümüzde kullanılan ölçeklerin bu çapı ölçmekte yetersiz olabileceği ve bu çapın daha büyük olduğu varsayılıyor. Dolayısıyla kalbimiz, beynimizin oluşturduğundan çok daha büyük bir enerji alanına sahip. İnsan kalbinin etrafındaki manyetik alan, sadece vücudun her hücresini çevrelemekle kalmaz, vücudun dışındaki bütün alanları da kapsar. Kalbin elektrik akımı, beyinde oluşan elektrik akımından altmış kez daha kuvvetlidir. Kalbin manyetik alanı ise, beyninkinden beş bin kez daha kuvvetlidir. Demek ki kalbimizle, beynimizle yaydığımızdan çok daha büyük bir enerji yayıyoruz. (Brandlife, Haziran 2012)
             isirgan_otu
             kalbinin sesini dinliyorsan ahmak, beyninden ses geldiğini düşünüyorsan paranoyaksın😅 off amk filozof oldum lan😅
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.