Peki, Kalbinin Sesi mi, Beyninin Sesi mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   hayalperestbirii
   sizce hangisi dogru, hangisini dinlemek lazim ben kalbimin sesini duyuyamiyorum duysamda yanlis olmasindan korkuyorum, siz ne yapiyorsunuz boyle bir durumda ❤🧠
    lutfen-ama
    Kalbin sesi diye bir şey yoktur ki, duygular da beyinin işi.
     isirgan_otu
     kalbinin sesini dinliyorsan ahmak, beyninden ses geldiğini düşünüyorsan paranoyaksın😅 off amk filozof oldum lan😅
      tsukyomi
      Beynimi dinlemeye alıştırıldım, sırtım yere gelse de çatır çatır kalktım. Kalbimi dinlediğimde yerinden çıkarttılar onu çünkü.
       gamze-canc
       Bende ses seda yok
        slmbnarda
        Beyininin sesini dinle öbür türlü üzücü oluyo
         gulfemkaya
         Beynim bir şeye okey demezse kalbim gum gum atmıyor valla beyinden devam
          vermehterii
          beyinden ses mi geliyo amg laaa bi doktora gidiririn.
           silmarillion
           suçu değil bu gülümseyen gözlerinin, kanan her gülen yüze, bu sen değilsin, senin niyetin içimdeki karanlığı silip atan sen değildin, suretiydi kalbinin koşu yolundaki taşlarda ezberlemiştim adını, bir ezgi yakar kulak zarımı, erir gider acıyla azalmakta olan sevincim bir yıldırım düşer orta yerine beynimin ve kalbimin ve birden ters yöne koşmaya başlar hafızamdaki sen ve suretin belleğimdeki bağları bağlamak için eğilen başımı omzuna yaslar senden yardım isterim, geceler boyu, düşlerim kopkoyu dualarca bir hayat istemiştim yaratandan oysa ki insan gibi, insanca ve sondan seninci geldiğim yarışta bir'inciydim sürüden kopup düşen hiç sevmemiştik oysa ki sevgiye verilen emek mücadelesini, diyemem vurur ağzımın üstüne, çarpar kapıları gözüme, gözümde mor menekşe koparırsın doldurmak içini kabını en bilgesiyle anıların, anılar cebimizde ıslak düşünceler ıslatır en kupkuru yerinden hislerimizin.
            tilkisanda
            California Institute of Heart Math yetkililerince yapılan araştırmaya göre, beynimiz bağımsız hareket etmiyor, gerekli sinyalleri kalbimizden alıyor. Bütün bilgiler, sevginin en güçlü sembolü ve duygularımızın merkezi olan kalbimizden yayılıyor. Yapılan araştırmada kalbimize odaklanılmış, kalbin büyük bir enerji alanıyla çevrili olduğu, çapının yaklaşık iki buçuk metre olduğu sonucuna varılmış ve daha da ileri gidilerek günümüzde kullanılan ölçeklerin bu çapı ölçmekte yetersiz olabileceği ve bu çapın daha büyük olduğu varsayılıyor. Dolayısıyla kalbimiz, beynimizin oluşturduğundan çok daha büyük bir enerji alanına sahip. İnsan kalbinin etrafındaki manyetik alan, sadece vücudun her hücresini çevrelemekle kalmaz, vücudun dışındaki bütün alanları da kapsar. Kalbin elektrik akımı, beyinde oluşan elektrik akımından altmış kez daha kuvvetlidir. Kalbin manyetik alanı ise, beyninkinden beş bin kez daha kuvvetlidir. Demek ki kalbimizle, beynimizle yaydığımızdan çok daha büyük bir enerji yayıyoruz. (Brandlife, Haziran 2012)
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.