Pedofilinin 'Çocuk Gelin' Tanımlaması ile Normalize Edilmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Öncelikle bir yanlışı düzeltmek gerek. Çocuk gelin diye bir şey yok çünkü bir çocuk, gelin olamaz. Bu doğanın tabiatına aykırı bir durum. Elbette bu durumun da karşısındayız elimizden geldiğince mücadele ediyoruz ancak bunun çocuk istismarı olduğunu, çocuk gelin dediğimiz toplumsal sorunun aslında bir pedofili mevzusu olduğunu atlıyoruz. Basite indirgiyoruz yani. Bu da mücadelemizi kırıyor. Buna sebep olan herkesin gözaltına alınması gerekirken biz aşiretlerle protokol falan imzalıyoruz. Ağızlarından söz alıyoruz çocuklar gelin edilmesin diye.
    -lucy-
    "Hiç bir çocuk, gelin olamaz..." Namusu kadınların 2 bacak arasında ararlar ama çocukları 'evlendirirler'...
     torture
     Pedofili, yetişkin bir kimsenin ergenlik öncesi çocukları veya ergenliğe yeni girmişleri cinsel açıdan çekici bulması ve cinsel eğiliminin çocuklara yönelik olmasına neden olan psikoseksüel rahatsızlıktır. Normalize edilmemeli bu rahatsızlık. Her yıl bir sürü çocuk bu rahatsızlığı olan insanlar tarafından istismar ediliyor ve senin dediğin gibi “çocuk gelin”oluyor. Ne yazık ki bu rahatsızlığın tedavisi yok.
      badideasensei2
      Bu konuda sorumluluk o çocuklara ilgi duyup istismar ve işkence edenler kadar o çocuklara sahip çıkmayan sözde anne babaları da kapsar. Sonrasında yıllarca yaşadıkları yüzünden bu insanların psikolojisi de sağlıklı kalmıyor. Sonra bunu bilerek yaşayan çocuklar da cabası. Bu çocuklar büyüdüğünde sosyal hayat kavramından yoksun olarak yaşamaya devam ederler. Çok erken evlendirilen kişilere bakın yetişkin kadınlar da olsalar; İçleri hep buruktur ve içlerindeki çocuğu yaşatmak için savaşırlar. Kadını ve çocuğu erkeğe ait gören zihniyetin kökünü kurutacağız bir gün.
       maresalizm
       benim annem de 16 yaşında evlenmiş babamla. bazen gelip bana şunu der, oku seni de evlendirmke zorunda kalmayalım .
        ahpte-pateh
        1. Pedofili ile Çocuk Gelin aynıdır, ikisi de normalleştirilemez. 2. Bu durumu böyle normalleştirenler, Ensar Vakfı'nı unutmayın. Onlar da Çocuk Damatlar mı?
         sena158
         Benim babam turşumu kurcak nerdeyse ama bni vermez, kendi mağzamızda modelim çünkü akdnkqnd .
          abdes_terligi
          18 yaşından küçük bireylerin evlilik gibi bir durumun yakınından bile geçmemesi lazım
           mrlawyerkk
           Ne yazık ki öyle. Kendinden yaşça büyük kadınlarla evlendirilen çocuk damatlar için de aynı durum geçerli. Yaşıt iki çocuğun evlendirilmesinde de aynı sapık zihinlerin etkisi var.
            bisosyolog
            Tabi ki de öyle. Gelin olunca pedofili olmuyor mu yani? Tüm dünya medeniyetleri iğrençlikler üzerine kuruludur
             peripedia
             Evet çocuk gelin dediğimiz zaman yumuşatmış oluyoru çünkü annelerimiz belki, anneannelerimiz ailemizdeki birçok yaşlı kadın çocukken evlendirilmiş bu da sorunu yumuşatmamıza neden oluyor.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.