Pedofilinin 'Çocuk Gelin' Tanımlaması ile Normalize Edilmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Öncelikle bir yanlışı düzeltmek gerek. Çocuk gelin diye bir şey yok çünkü bir çocuk, gelin olamaz. Bu doğanın tabiatına aykırı bir durum. Elbette bu durumun da karşısındayız elimizden geldiğince mücadele ediyoruz ancak bunun çocuk istismarı olduğunu, çocuk gelin dediğimiz toplumsal sorunun aslında bir pedofili mevzusu olduğunu atlıyoruz. Basite indirgiyoruz yani. Bu da mücadelemizi kırıyor. Buna sebep olan herkesin gözaltına alınması gerekirken biz aşiretlerle protokol falan imzalıyoruz. Ağızlarından söz alıyoruz çocuklar gelin edilmesin diye.
    -lucy-
    "Hiç bir çocuk, gelin olamaz..." Namusu kadınların 2 bacak arasında ararlar ama çocukları 'evlendirirler'...
     torture
     Pedofili, yetişkin bir kimsenin ergenlik öncesi çocukları veya ergenliğe yeni girmişleri cinsel açıdan çekici bulması ve cinsel eğiliminin çocuklara yönelik olmasına neden olan psikoseksüel rahatsızlıktır. Normalize edilmemeli bu rahatsızlık. Her yıl bir sürü çocuk bu rahatsızlığı olan insanlar tarafından istismar ediliyor ve senin dediğin gibi “çocuk gelin”oluyor. Ne yazık ki bu rahatsızlığın tedavisi yok.
      maresalizm
      benim annem de 16 yaşında evlenmiş babamla. bazen gelip bana şunu der, oku seni de evlendirmke zorunda kalmayalım .
       badideasensei2
       Bu konuda sorumluluk o çocuklara ilgi duyup istismar ve işkence edenler kadar o çocuklara sahip çıkmayan sözde anne babaları da kapsar. Sonrasında yıllarca yaşadıkları yüzünden bu insanların psikolojisi de sağlıklı kalmıyor. Sonra bunu bilerek yaşayan çocuklar da cabası. Bu çocuklar büyüdüğünde sosyal hayat kavramından yoksun olarak yaşamaya devam ederler. Çok erken evlendirilen kişilere bakın yetişkin kadınlar da olsalar; İçleri hep buruktur ve içlerindeki çocuğu yaşatmak için savaşırlar. Kadını ve çocuğu erkeğe ait gören zihniyetin kökünü kurutacağız bir gün.
        samyeli90
        Namus namus derler ama küçücük çocukları evlendirirler
         sena158
         Benim babam turşumu kurcak nerdeyse ama bni vermez, kendi mağzamızda modelim çünkü akdnkqnd .
          cokbilmisdegilcokbilen
          Gerçekten altına sonuna kadar imzamı atmak istediğim bir başlık olmuş.
           ahpte-pateh
           1. Pedofili ile Çocuk Gelin aynıdır, ikisi de normalleştirilemez. 2. Bu durumu böyle normalleştirenler, Ensar Vakfı'nı unutmayın. Onlar da Çocuk Damatlar mı?
            detokssuyu
            Katılıyorum ancak her çocuk evliliği pedofili değil burada mağdur erkek çocukları da var. Elbette normalleştirilemez ama gözden kaçırmamak gerek bu gerçekliği de.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.