Paris Belediyesi'ne Üst Düzey Pozisyonlarda Çok Fazla Kadın Çalışan Olduğu İçin Verilen 90 Bin Euroluk Ceza
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   Genelde özellikle Türkiye başta olmak üzere tüm dünya ülkelerinde üst düzey görevlerde kadın olmaması konusu sürekli olarak tartışılıyor ve kadın erkek eşitliğinin sağlanması açısından kimi ülkeler destekleme çalışmalarında kimilerinin de umurunda değil açıkçası. Bu seferki durum bence çok şaşırtıcı . Paris şehir yetkililerine üst düzey pozisyonlarda "çok fazla kadın" istihdam ettikleri gerekçesiyle para cezası verildi. Belediye Başkanı Anne Hidalgo, kararı "absürt" olarak nitelendirirken "Bize ceza verildiğini mutlulukla duyuyorum" diye bir açıklama yapmış. Ceza'nın verilme sebebi ise Fransa'da 2013'te alınan bir karar, belediye binalarında yönetici rollerindeki cinsiyet dengesinin en fazla yüzde 60'a 40 olmasına izin vermesiymiş. Paris belediye binasında ise yönetici rollerinin %69'unda kadınlar varmış.
   https://t24.com.tr/haber/paris-belediyesi-ne-ust-duzey-pozisyonlarda-cok-fazla-kadina-rol-verdigi-icin-90-bin-euro-ceza-verildi,920913
   Haber Kaynağı
   Açıkçası Fransa'nın cinsiyet eşitliği açısından 60-40 gibi oran kurması güzel bir davranış. İnsan düşünmeden de edemiyor Türkiye'de hatta çoğu dünya ülkesinde bu tarz üst düzey yöneticiler çoğunlukla erkek oluyor. Fransa'da bu durum tam tersi olsaydı yine de ceza kesilir miydi? Türkiye'de böyle bir şeyin hayalini kurmak bile çok ütopik. Yoksa ben mi bir kadın olarak çok yanlı bakıyorum duruma.
    cinayetvaraga
    bu işin oranı mı olurmuş? hani nerde sizin eşitliğiniz? nerde batının gelişmişliği? hani onca ab kriter artizliğiniz?
    /
    0

    Tarihe Göre

    İçerik bulunamadı.