Parayla Saadet Olur mu Olmaz Mı?? Bu Konu..
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   qazxcswernmlyfkkdjdndkdk
   Bu konu çok ciddi fikir ayrılıklarına sebep oluyor. 16 yüzyılda zenginlerin fakirleri avutmak için uydurduğu bir kavram olduğunu söyleyip bugün bunun çok saçma olduğunu söyleyen orta gelirlide var.. Bugünün zenginlerinin, ağlayarak saadeti bulamadığını dile getirenide var. Peki cebinde parası olmayan 10 km yolu yürüyen ama gururlu öğrenci kardeşim, 1 oda evde 4 nufus bakan asgari ücretli çalışan babam, barınacak yeri olmadığı için annesiyle parkta kalan kardeşim, 1 ay boyunca çalışıp sadece karnını doyuracak paraya çalışan adam acaba bu soruya cevaben ne der? Bugünün zengini ağlayıp saadeti bulamadım derken aynı zamanda parayı ezip yakarken ne kadar samimi olabilir yoksa samimi midir.
    ketcaplisarma
    Şımarıp saadeti kaçıran da var, iyi yönde kullanıp mutlu olabilen de... nası değerledirdiğine bağlı oldurursan olurr':))
     tahoe_og
     Zengin olacaksan ünlü olmadan olmalısın.Şöhret çok kötü.Parayı bulsan da saadeti bulamazsın.
      hesapsilindi00
      Bir işsiz birey olarak bu konu hakkında ki düşüncem şudur; Zengin insan, saadeti parada bulmak istemiştir ama umduğunu bulamamıştır. Çünkü parayı nasıl kullanacağını bilmiyordur. Yanlış şeylere yatırım yapmıştır ve sonucu hüsran olmuştur. Parayı iyi yönde kullanırsan mutluluk gelir, kötü yolda kullanırsan hüzün gelir. Burda önemli mesele parayı kimin kullandığıdır Orta halli dayılara gelirsek onlar da emeklisini bekliyordur. Emekliye kadar gençliğini işlerde çalışarak geçirmiştir. Tüm hayallerini ise emekliliğe ertelemiştir. Onlar açısından bir sakınca yok. Emekliliğe kadar çalışmaya devam Fakir ailelere gelirsek bu durum tam tersi bir hal alıyor. Aslında fakirin malı yoktur fakat gönlü zengindir. Bir kuru ekmeğe bile şükreder. Günlük yaşar. Geleceği düşünmez çünkü bu dünyaya kazık çakıp kalmayacağını bilir. Fakir adamın kendine göre hayalleri vardır ve zengin birisi bu bahsi geçen kişinin düşüncelerinden anlayamaz. Derler ya sadece çeken bilir. O hesap Temel ihtiyaçlardan yoksun kişiye gelecek olursak; Yani evi olmayan sokakta kalan insana gelecek olursak O'da kendini boşluğa bırakmıştır adeta.. Kimsenin ona hayrının olmadığını bilir. İnsanların ne kadar zalim olduğunu en iyi onlar bilirler. O yüzden hep içe kapanıktırlar. Muhtaçlar ama yüzsüzlük yapmak istemedikleri için dilenmezler. Sen onu yüzlerinden tanırsın. Onlarında kendilerine göre bir hayat mücadelesi vardır. Kaybedecekleri hiçbir şeyleri yoktur. Risk almaktan çekinmezler. Kimileri hayata küsmüştür kimileri de hayatın devam ettiğini bilip her ne olursa olsun mücadele etmesi gerektiğini bilirler Sonuç; İnsanlar neye nasıl bakarlarsa öyle görürler. Kimisinin saadet anlayışı sıcak bir yatak kimisinin de servetinin üzerine 1 milyon tl katmak.. burada insanların durumlarına göre değerlendirmek gerekir. Bir insan istediği şeyi alana kadar mücadele edermiş. Belki de hepimizin içinde kopan o fırtınalar mücadele azmidir. Hiçbirimiz tatmin olamayız. Her gün bir şeyler isteriz ve yaparız. Belki de bir gün o kara toprağa girince asıl saadeti orada bulmuş olacağız. Dünya acısıyla tatlısıyla dönüyor. Burası ne cennet ne de cehennemdir. Oyunu kuralına göre oynarsan az üzülürsün,çok mutlu olursun. Tabi bu durumda da insanın akıllı olması gerekiyor. Aklını kullanan insan sayısı da yok denecek kadar az. Kanıt mı istiyorsun? Dünya önünde. Yorumlamak sana kalmış
       esseref
       bal gibi olur
        qazxcswernmlyfkkdjdndkdk
        Tabi bu başlık altında sevgi karın doyurmuyor sorunsalını.. aşk mı? para mı? Kanayan yaramızı... Bunlarıda bi değerlendirelim.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.