16
9.10.2020
Paranın Mutluluğu Satın Alması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   ozymandiase
   “İnsanın parası varsa çalışmak zorunda kalmaz. Böylece zamanı satın alır. Bu kalan zamanda da kendini mutlu edebilecek şeyleri yapar. Yani para mutluluğu satın alır.” Albert Camus'un böyle bir sözü var ve bana göre kesinlikle haklı. Kapitalist dünya düzeninde para her şeydir. İnsan için de mutluluk her şeydir. Bu açıdan bakıldığında Albert Camus haklıdır.
    mevsimlerdensnbahar61
    Kapitalist dünya üzerine adapte olmak bu düşünceyi beraberinde getirdiği doğrudur evet refah bir hayat için miktarlar önemli ama şu da vardır ki mutluluk hesapsız olur duygular miktarsızdır
     amakafamiznasiguzel1
     aşk mı para mı sorusuna verdiğim yegâne cevap: -AŞK KARIN DOYURMUYOR... yani evet, para mutluluğu satın alır.
      nobodyy1
      tabi yetenek ve akıl yoksa bişey yapılmaz ama evet doğru para çok köprü yapar.
       djsinemovic
       Mutluluk bir şey yapmakla da alakalı değildir ki. Çok daha sade çabasız bir şey mutluluk. Kapitalist dünya düzeninde parasız mutluluk zor evet. Ama sırf para var diye de mutluluk gelmiyor
        who_am_i
        Para varr huzur var
         redblack
         "para mutluluk getirmez ama rolls royce'un içinde ağlamak da ayrı keyiflidir." derler. bir de parayla mutluluk olmaz diyen kişi nereden alışveriş yapacağını bilmiyordur.
          cinayetvaraga
          Hep rahmetli Sakıp Sabancı'nın bir röportajı gelir aklıma; "Bunca param var, her şeyim var ama kızımın koştuğunu göremedim. Keşke hiçbiri olmasaydı da kızımın koştuğunu görebilseydim..." demişti bir keresinde.
           thetalentedmrripley
           Tam olarak ne kadar paradan bahsediyoruz acaba?
            okadin
            Para birçok mutluluğu satın alır. Eğer çevrenizde param var ama şunum yok buyum yok diye şikayet eden bir insan varsa bu da insanın hangi noktaya ulaşırsa ulaşsın hep daha fazlasını istemesinden kaynaklanır. Bense açıkçası sağlığın bile parayla alınabileceğini düşünüyorum. Bakınız İbrahim Tatlıses. O olmasaydı da parası olmayan biri aynı durumda olsaydı bu şekilde sağlığına kavuşabilir miydi acaba?
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.