Paraların Arkalarındaki Yüzler Değişse Yerlerine Hangi İsimlerin Gelmesini İsterdiniz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Paraların yüzündeki bilim insanları ve düşünürleri değiştirecek olsanız kimleri koyardınız? Ben Aziz Sancar'dan başlardım, nitekim kendisi bu ülkede Esra Erol kadar çok bilinmese de aslında asla unutmamamız gereken. Bir de Ziya Gökalp gelsin isterdim. İlk sosyoloğumuz :) Gerçi o dönemdeki düşünürleri sosyolog olarak filan ayırt etmek zor çok yönlüler, ancak literatürde öyle geçiyor.
    cokbilmisdegilcokbilen
    1. Pınar Gültekin 2. Ceren Özdemir 3. Özgecan Arslan 4. Münevver Karabulut 5. Güldünya Tören 6. Aleyna Çakır Ve daha niceleri...
     nykskaos
     Sabahattin Ali, Turgut Uyar, Nazım Hikmet, Hrant Dink gibi tüm işkence, hapis, sürgün, suikast ve cinayete kurban gitmiş değeri bilinmemiş değerli insanlarımızın.
      lutfen-ama
      Paraların arkasına da reklam alsınlar 200₺'nin arkasına trendyol reklamı, 100 ₺' nin arkasına da YouTube reklamı alabiliriz bence. Bir orda yoklar çünkü.
       maskoff
       ülkemizin markası olmuş yerlerin olmasını isterdim. mesela pamukkale, mesela kapadokya, ölüdeniz vs. güzel vatanımızı görsek, turistler de ellerine bu parayı aldığında görse buraları fena olmaz bence.
        handeyakar07official
        Biriniz de Hande Yakar yazmamış
         dr_geyik
         "Çobanın oyuyla benimki bir mi?" sözüyle ülkenin içine düşeceği boktan durumu 10 sene önce sezmiş bu büyük insanınki tabi ki.
          gulrose2
          kemal sunal şener şen tarık akan vs.
           cakrr
           Aslında Aklıma Gelen Genç Nesil Oluyor Mesela Her Dalda Branşda Ülkemizi Temsil Eden Genç Yaşta Birincilik Alan Ve Ülkemizin Adını Gururla Duyuran Ve Gençlerede Örnek Teşkil Edecek Kişilerin Olması Değişkenlik Sağlayarak Çok Mantıklı Geliyor Benim Fikrim Tabi..
            eski_bi_tanidik
            Acun jjsjsjsj
             samyeli90
             Şairlerimiz yada yazarlarımız olsa daha güzel olurdu bence
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.