Paraların Arkalarındaki Yüzler Değişse Yerlerine Hangi İsimlerin Gelmesini İsterdiniz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Paraların yüzündeki bilim insanları ve düşünürleri değiştirecek olsanız kimleri koyardınız? Ben Aziz Sancar'dan başlardım, nitekim kendisi bu ülkede Esra Erol kadar çok bilinmese de aslında asla unutmamamız gereken. Bir de Ziya Gökalp gelsin isterdim. İlk sosyoloğumuz :) Gerçi o dönemdeki düşünürleri sosyolog olarak filan ayırt etmek zor çok yönlüler, ancak literatürde öyle geçiyor.
    eski_bi_tanidik
    Acun jjsjsjsj
     maskoff
     ülkemizin markası olmuş yerlerin olmasını isterdim. mesela pamukkale, mesela kapadokya, ölüdeniz vs. güzel vatanımızı görsek, turistler de ellerine bu parayı aldığında görse buraları fena olmaz bence.
      ggggggg
      İbn-i Sina, Mefmet Akif Ersoy, Fatih Sultan Mehmet...
       cakrr
       Aslında Aklıma Gelen Genç Nesil Oluyor Mesela Her Dalda Branşda Ülkemizi Temsil Eden Genç Yaşta Birincilik Alan Ve Ülkemizin Adını Gururla Duyuran Ve Gençlerede Örnek Teşkil Edecek Kişilerin Olması Değişkenlik Sağlayarak Çok Mantıklı Geliyor Benim Fikrim Tabi..
        lutfen-ama
        Paraların arkasına da reklam alsınlar 200₺'nin arkasına trendyol reklamı, 100 ₺' nin arkasına da YouTube reklamı alabiliriz bence. Bir orda yoklar çünkü.
         cokbilmisdegilcokbilen
         1. Pınar Gültekin 2. Ceren Özdemir 3. Özgecan Arslan 4. Münevver Karabulut 5. Güldünya Tören 6. Aleyna Çakır Ve daha niceleri...
          gulrose2
          kemal sunal şener şen tarık akan vs.
           detokssuyu
           Arka yüzlerinde de Atam olmalı bence. Bu tartışmayı çok dillendirmeyelim bence biz ne olur ne olmaz. Erdoğan'ın Binali Bey'in fotoğraflarını falan görebiliriz en yakın zamanda paralarımızın üzerinde. Ne de olsa alanı tıp değil ekonomi olan bir Reisimiz var.
            nykskaos
            Sabahattin Ali, Turgut Uyar, Nazım Hikmet, Hrant Dink gibi tüm işkence, hapis, sürgün, suikast ve cinayete kurban gitmiş değeri bilinmemiş değerli insanlarımızın.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.