Para İçin mi Yol Çizmeli? Çizdiğin Yolda mı Para Kazanmalı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   esaddc
   Günümüzde insanlar yapmayı sevmedikleri şeyleri sadece para kazanmak uğruna yapıyorlar ve yapmak zorunda kalıyorlar. Çünkü hedefleri para kazanmak. Dünyadaki güncel problemlerin hepsinin temelinde bu karışıklık,bu hata yatıyor. İnsan sevdiği yolda bir şeyler yapmalı ve en iyisini,en faydalısını en mantıklısını yapmalıdır.Yaptığı iş ne olursa olsun. Zaten işini böyle yapan bir insanın para kazanması kaçınılmazdır.Fakat ne yazık ki biz sevdiğimiz şeyi yapmayı amaç edinmek yerine para kazanmayı amaç edinmişizdir ki şuan dünya bu durumlara kadar gelmiştir.Paranın sözünün geçtiği bir dünyada olmamızın sebebi insanların kendilerine söz geçirememesinden sonra paranın hükmmettiği insanların artışıyla insanlığa tamamen paranın hükmetmesidir.Çizdiği yolda para kazanmayı hedefleyenler olarak bizler içinse tek söyleceğim,şanslıysak mezarımızdan petrol fışkırır.
    dr.rock
    bu gün hurma yemek yerine çalışırsanız ilerde gtünüz tırmalanmaz. Tecrübeyle sabit (kaderi konu dışı tuttum)
     _gizem_
     bilmem nası istiyosan öyle yap...
      thetalentedmrripley
      Paranın sonuç değil de sebep olması çok üzücü ama ne yazık ki yaşamanın bir lüks olduğu dünya böyle dönüyor. Yine de para için çizilen yol, yol değildir diyorum. Sevdiğim mesleği yapıyorum fakat oldum olası zoruma gitmiştir para için çalışıyor olmak, halbuki para kaygısı olmadan mesleğimi yapmayı çok isterdim. Aklıma Cango geldi, para kazanmasa da çizdiği yolda yürüyen, aşık olduğu işi yapan sinema emektarı. Aç kaldım ama bir daha dünyaya gelsem yine bu işi yaparım diyor. Bu dünyada olmadı ama umarım kendi dediği gibi öbür dünyada başrol oynar.
      https://www.youtube.com/watch?v=PD8Q4cM6Xdw
      https://www.youtube.com/watch?v=PD8Q4cM6Xdw
       nickiharuto
       Sevdiğin işten sıkılıyorsan gerçekten tutku ile sevmemişsin demektir. Sevmeyerek yapılan işlerde, sokak yeterince temiz, yemek yeterince lezzetli, binalar yeterince sağlam, hastalar şifa bulmuş olmaz. Tutkularını işe çeviren ve bundan para kazanan bir nesil gerekli.
        eski_bi_tanidik
        Çizdiğim yolda para kazanmalı.
         aslanburcubirisi
         Önemli olan yol değil bence o yolu nasıl çizdiğin.
          nickimdebileolmaz
          Sevdiğin bir şeye sürekli yaparsan sıkılırsın bir süre sonra mide bulandırmaya başlar ve artık sevmemeye başlarsın, sevmek her alanda geçicidir.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.