63
5.12.2020
Pandemi Döneminde Sizi Çileden Çıkartan Olaylar
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   eflayilmaz
   Gün geçmiyor ki ülkemizde garip bir olay olmayagörsün. Korona virüs vakalarının artması sebebiyle bütün hafta sonu evlerinde bulunan bizler bu kadar dikkat ederken yaşanan olayları gördükçe evde sinirden stresten tırnaklarımı yiyorum. Yani pandemi başından beri düğünler, akraba ziyaretleri, cadılar bayramı partileri... Neler neler gördük. Bu başlık altında herkese beraber bir nefret kusalım. Benim herhalde olaylara tahammülüm kalmadı ki bugünkü gördüğüm bir haber sonucunda sinir krizi geçirdim artık. Olay şu, Trabzon'da üfürükçü bir ablamız tam 136 kişiye virüs bulaştırıyor. Modern tıp bu kadar gelişmişken hala iyileşmek için üfürükçüye falan giden kaldı mı ya... Olayı da şu şekilde tespit ediyorlar. 80 yaşında kör ve yatalak bir amca hastaneye kaldırılıyor. Kimseyle bir teması yok evden çıkamıyor adam covid testi pozitif. Meğerse adamı iyileştirmek için köye üfürükçü bir teyze çağırılıyor. Teyze de hazır gitmişim benim nefesi kuvvetli diye herhalde 120 kişiye bol virüslü bol şifalı nefesini üflüyor. Onların da temas ettiği kişilerle birlikte pozitif vaka sayısı 136 oluyor. Yani inanılmaz bir olay... Gerçekten hafta sonu evden çıkamamış, bütün sosyal hayatımın ellerimden kayıp gittiği bu dönemde artık psikolojimi sağlam tutmak konusunda gerçekten çok zorlanıyorum.
    amakafamiznasiguzel1
    maske ve gözlüğü birlikte kullanmak zorunda kalmak.
     siradan_birisi
     Aşıya nanoçip diyen andavallar Maske takmanın şirk olduğunu söyleyenler Yükselişe geçen tiktok parazitleri 2020 den çıkana madalya takalım eehhh diyen Twitter andavalları
      cinayetvaraga
      Gün yapanlar Maskeyi koluna takanlar Markette mesafe olayını ciddiye almayanlar Ekmeğe eldivensiz dokunanlar Markette eldivensiz çalışanlar Hükümet!
       _lara_
       İstanbul Belediye zabıtalarının birbirine girmesi. Zabıtalardan biri diğerine yumruk atio. Hani Sosyal mesafe? Sonra yok efendim bu millet niye sosyal mesafeye uymuyor?! Parti liderlerinin gezi proglamlarından bahsetmiyorum bile. Sonra Millet niye evinde oturmuo?! Devlet millete örnek olsun önce.
        ladydisko
        maskeye burnunu dahil etmeyenler
         absurdizm
         Ne kadar inkar etsemde aile evi.
          benita
          “Bana bir şey olmaz”cılar
           buse01
           Annemle ufak tartışmalarımız olduğunda sinirlenip evden dışarı çıkamamak... Kısıtlama....
            elordi
            Sürekli bebiş istenmesi
             eefenizz_
             Aile evi.
              alper_
              Yolun otasında sevısen genc gördüm
               nilaydio
               Opmeyin artık canım arkadaşlarım
                caresizcare
                Virüse inanmayanlar
                 gulun
                 Eğitim bu kadar önemliyken okulların Online olup avm vb yerlerin açık olması !kesinlikle okullarda açık olsun vb demiyorum.bu kadar ciddi bir durumda neden AVM’ler açık veya tercih neden bu yönde diyorum!
                  pazartesi
                  Dibime girmeleri. Eskiden bilmeden yapardı insanlar bunu, şimdi çok cesurum sen hanım evladısın imajı için yapıyorlar. Ya hu sosyal mesafe ya da kişisel alan dediğimiz şeyin aslında koronayla alakası yok. 75 cm benim 75 cm senin kişisel alanındır. Kişisel alan ihlali tacize bile girebiliyor durumuna göre. Mesela üstünüz kişisel alanı ihlal ediyorsa size mobing uyguluyor demektir . Kişisel alan terbiyedir, görgüdür, medeniyettir. Cesaretinizi başka şeylerde gösterin, gurk tavuğa sokulan civciv gibi sokulmayın artık yetti ya. Cesurluk değil bu, bile bile yapıyorsanız taciz.
                   dr.rock
                   Ne zaman sokağa çıkma yasağı var O zaman daha çok nezle geliyor Söyle söyle dilimizde tüy bitti Aşıyla ilgili nazlanıyorlar ya Ulan biz sevgili yolu gözler gibi aşı bekliyoruz Ahahaha Benimki artık tır garajı olduğu için çileden çıkmıyorum Direkt çileyle kankiyiz
                    nisaaa_
                    Yolda bir amcanın maskeyi çıkartıp öksürdükten sonra maskeyi tekrar takması...Cidden bu olaya şahit oldum.
                     csa
                     1- Abartı 2- Haberlerde sanki bilimsel olarak virüsün hangi saatte kimden ve nasıl bulaştığı belirleniyormuş gibi, yok şuraya gittiler virüs kaptılar, yok burada kaptılar diye kesin bilgiymiş gibi tahminlerin söylenmesi. (Algı operasyonu) 3- Her gün koronadan ölenlerin verilmesi ama nedense başka sebeplerden ölenlere dair hiçbir bilgi olmaması ( Yine koronanın aslında ne seviyede bir risk olduğunu göstermemeye yönelik algı operasyonu) 4- Maskesiz parkta tek başına oturan adama tutup polisin yaklaşıp ceza kesmesi (Sen yaklaşana kadar hiçbir virüs riski yoktu ortada, adama ceza kesmek için birebir temasa girdiğin an birbirinize bulaştırma riski oldu :D) 5- Herkesin sanki maske %100 koruyor ve sosyal mesafeden önemli gibi davranması (Öyle olsa doktorlar virüs kapmazdı.) 6- Şu saat kısıtlaması olayı. 10'da heryer kapanacak dedikleri birkaç hafta boyunca kimse "10'da kapanıyor zaten gitmeyelim" demedi, aksine herkes daha erken ve daha sıkışık bir saat diliminde cafelere vs. gitti. Bu gerizekalılık yüzünden yoğunluk arttı, Spor salonu bile kalabalıktan gidilmeyecek hale geldi. 7 - Yaşılara sokağa çıkma yasağı. Sordun mu yaşlı bireye ? 90 yaşında adam 2-3 ay veya sene ömrü ya var ya yok. Yarın ölse 1 son senesini evde mi tıkılarak geçirmeyi tercih eder yoksa dışarlarda fink atarak mı ? Bu insanların kısıtlı zamanlarının hangi akla hizmet sözde onları koruma bahanesiyle çalınabildiğini anlamıyorum. Ben olsam 1 sene dolu dolu yaşamayı, 2 sene evde tıkılmaya tercih ederim. Kime sordular acaba :D Neyse saysak detaylı olarak çok sayarım da genel olarak bu sürecin tamamen bir algı operasyonu ve aptalca kararlardan ibaret olması sinir bozucu. Pire için yorgan yakılan bir süreç. 2-3 sene içinde pek çok önlemin ne kadar kötü sonuçlar doğuracağını hep beraber göreceğiz, daha doğrusu ana akım medya vs. bunları pek dillendirmeyecek ama araştıran bir azınlığa "vay be" dedirtecek sonuçlar görülecektir.
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.