Özgür Demirtaş "Maaşı Dolarla mı Alıyorsunuz?" Diyen Berat Albayrak'a Tane Tane Cevap Verdi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün CNN Türk’te Ahmet Hakan'ın konuğu olarak gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ahmet Hakan'ın "Dolar yükselince telaşlanıyorum" sözüne Albayrak "Dolarla mı maaş alıyorsunuz?" şeklinde karşılık verdi. Berat Albayrak'ın sözlerine en ciddi eleştiri ise Özgür Demirtaş'tan geldi. Demirtaş durumu tane tane şu şekilde açıkladı.
    cinayetvaraga
    Anlayamıyorlar abicim anlayamıyorlar!
     demir-veysi
     Şu "Anneye anlatır gibi" tabiri olmamışta neyse konumuz o değil. Sen koca ülkenin Ekonomi bakanısın ama doların hayatımızı nasıl etkilediğini sana vatandaş anlatsın. Nerelere geldik Ya RABB'im. Bu 2020 nasıl bir yıl olmaya devam ediyor Allah'ım :((
      ulanayca
      tokat gibi bi cevap olmuş
       serpil-so
       O doların bizi nasıl etkilediğinin farkında ama kesimine anlatması gerektiği şekilde anlatıyor. Yıllardır yaptıkları da bu, PRları çok iyi, kesimlerine uygun. Yemeyenler yeterli sayıda olmadıkça da bu şekilde götürüler. battığı yerde ülkeyi bırakırlar.
        roxannee-
        Etkilenmiyorum diyen yalan söyler. Ya da koyu akplidir. allah sonumuzu hayır etsin. Artık ne diyelim ne yapalım bilmiyorum gerçekten...
         ilsasilem
         biri de şu bakana, maaşımızı dolarla alsak neden korkalım dememiş
          velevkiozge
          Peki neden anneye anlatır gibi anlatmak? Bu deyimde anne yerine başka bir ad kullanılırdı yasaklanmadan önce, sebebi de algı seviyesine ithaf olmasıydı. Olay ne ara yine kadınlara patladı ?
           sezen_kose
           ülkeye rest şart :/
            sozdedegilgozde
            Ben doların artışı yüzünden sarsılmayan bir insan olduğunu düşünmüyorum. Çok zenginler illaki etkilenmez ama onlarında farklı türde sıkıntıları vardır dolar yüzünden yaşadıkları. Zor çok zor Türkiye'de geçinmek çok zor.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.