Özgür Demirtaş "Maaşı Dolarla mı Alıyorsunuz?" Diyen Berat Albayrak'a Tane Tane Cevap Verdi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün CNN Türk’te Ahmet Hakan'ın konuğu olarak gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ahmet Hakan'ın "Dolar yükselince telaşlanıyorum" sözüne Albayrak "Dolarla mı maaş alıyorsunuz?" şeklinde karşılık verdi. Berat Albayrak'ın sözlerine en ciddi eleştiri ise Özgür Demirtaş'tan geldi. Demirtaş durumu tane tane şu şekilde açıkladı.
    demir-veysi
    Şu "Anneye anlatır gibi" tabiri olmamışta neyse konumuz o değil. Sen koca ülkenin Ekonomi bakanısın ama doların hayatımızı nasıl etkilediğini sana vatandaş anlatsın. Nerelere geldik Ya RABB'im. Bu 2020 nasıl bir yıl olmaya devam ediyor Allah'ım :((
     cinayetvaraga
     Anlayamıyorlar abicim anlayamıyorlar!
      turkdilbilim
      Anneye anlatır gibi anlatmak ifadesiyle ilk defa karşılaştım. Yaşınız 13 sanırım.
       sozdedegilgozde
       Ben doların artışı yüzünden sarsılmayan bir insan olduğunu düşünmüyorum. Çok zenginler illaki etkilenmez ama onlarında farklı türde sıkıntıları vardır dolar yüzünden yaşadıkları. Zor çok zor Türkiye'de geçinmek çok zor.
        sezen_kose
        ülkeye rest şart :/
         velevkiozge
         Peki neden anneye anlatır gibi anlatmak? Bu deyimde anne yerine başka bir ad kullanılırdı yasaklanmadan önce, sebebi de algı seviyesine ithaf olmasıydı. Olay ne ara yine kadınlara patladı ?
          ilsasilem
          biri de şu bakana, maaşımızı dolarla alsak neden korkalım dememiş
           roxannee-
           Etkilenmiyorum diyen yalan söyler. Ya da koyu akplidir. allah sonumuzu hayır etsin. Artık ne diyelim ne yapalım bilmiyorum gerçekten...
            serpil-so
            O doların bizi nasıl etkilediğinin farkında ama kesimine anlatması gerektiği şekilde anlatıyor. Yıllardır yaptıkları da bu, PRları çok iyi, kesimlerine uygun. Yemeyenler yeterli sayıda olmadıkça da bu şekilde götürüler. battığı yerde ülkeyi bırakırlar.
             ulanayca
             tokat gibi bi cevap olmuş
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.