31
6.11.2020
Özellikle İç Anadolu İnsanının Öğrencileri Gondiklemesi
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   arak_nus
   Kayseri'de okumuş biri olarak ben hiç gondiklenmedim lakin arkadaşlarımın gerek ev sahipleriyle gerek esnaf tarafından çok ciddi sorunlar yaşadığına şahit oldum. Mesela erkek öğrencilere ev vermek istemezler, evine gelen gidene karışma hakkına sahip olduklarını düşünürler (sanki fuhuş yapıyoruz amq) kaldığın süre zarfında gelip kontrol etme eğiliminde bulunurlar, 2 kuruşluk malı 5 kuruşa çıkarırlar, evde kaldığın kişi sayısına göre kira artar... Falan filan bu bu şekilde sürüp gidiyor. Kayseri denildiğinde muhakkak ki herkesin aklına cimrilik ve para gelir. Tamam her şey olsun da öğrencilere yapılan bu haksızlığı anlamış değilim. Ben bir tık şanslıydım sanırım lakin şanssız arkadaşlar bilirim.. Nedendir bu öğrencilere yapılan eziyetler?
    mehmet_08
    erzuruma git de gör gondik neymiş şortla gezen adama bile bakıyolar kadın olsa atomlarına ayırırlar
     handeyakar07
     İç Anadolu'da şortla evleri gezdim bana gelinlikli Müjde Ar muamelesi yaptılar.
      benita
      Muğlada ev sahipleri evde kalacak kişiye göre kirayı belirliyor hadi bakalım bu da mı İç Anadolu?
       asit
       kardeşim 99 depreminde depremzedeler enkaz altındayken millet akın akın yağma yapıyordu diye bir haber okudum geçenlerde..Yine Elazığ'da deprem sonrası kiralar arttı diye haberler çıktı.. İzmir depreminde geçenlerde hırsızlığa gitmişlerdi bölgeye..Demem o ki coğrafi bölge çok da farketmiyor bu ülkede..Kimisi kansız doğuyor..İnsanlıktan çıkıyor..Ha öğrenci, ha depremzede, ha kendi halinde vatandaş..
        killforyou
        evden uzakta olan yavrucakları bir güzel tokatlayan şerefsiz emlakçıların (işini hakkıyla yapanlara değil sözlerim, şerefli olanlar çok çok azınlıkta olsa da) işidir. sadece emlakçılara yıkmak olmaz. ev sahipleri de aynı şekilde. bunlar öyle ahlaksızdır ki, kimisi evine giren insanlardan bile hesap sorar. kız öğrenciysen türlü iğrençliklere, imalara maruz kalırsın. anadolu insanının irfanını s*keyim.
         bendemistimama
         Bosuna "anadolu irfani" demiyoruz. Adamlar kafalarinda bir insani 2 soru ile tartiyorlar. S.kebilir miyim, kaziklayabilir miyim? Bunlatin cevabina gore muamele ediyorlar.
          keladam
          ankarada odtüde okuyan öğrencilerin de eğer yüzüncü yıl evlerinde oturmak istiyorlarsa yaşadığı bir gondiklenmedir. üç kuruş etmeyen 2+1 evlerin salonunu paravanla ayırıp 900'e kiralıyorlardı 4 sene önceee....
           patronice24
           Gondik nedir?
            nediobuoc
            Hep derim bölge bölge ayırıp birini diğerinden daha üstün tutmaya gerek yok çünkü Türkiye dünyanın İç Anadolusudur. Halkımızın tamamı fırsatçı, uyanık ve ayrımcı İzmir, Konya, Trabzon, Antalya farketmiyor insanlar kötü ve ön yargılı
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.