28
3.9.2020
Oyunlardaki Kadın Karakterlerin Seksist Çizilmesi
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   mrlawyerkk
   Oynadığımız ve çok popüler olan video oyunlarda kadınların daha feminen ve gerçek vücut ölçülerinden farklı, daha dolgun hatlarla, daha büyük göğüslerle temsil edilmesi beni rahatsız eden ve üzerine tartışılması gereken bir konu. Oyun sektörü yaratıcılarının büyük çoğunluğunun erkek olduğunu düşünürsek ben burada bir fantezi görüyorum. Sizin görüşlerinizi alalım.
    fuckerfukara
    tamamen estetik bunun erkeklerle ilgisi yok. kadın vücudu sadece bir erkek için değil kadınlar için bile estetiktir. örneğin ilk aşkım nfs undergroundın kapağındaki turuncu shirtli esmer kadındı böyle olan çok kişi vardır oyunu unutlmaz kıldı
     utumasasiilekayanadam
     Ah be tris...
      benita
      Hiç bu açıdan bakmamıştım ama Lara’yı da gerçekçi vücut ölçülerinde düşünemedim..
       eski_bi_tanidik
       Cidden ha niye öyle
        herseyinaktivisti
        Özellikle de dişi karakterler
         thetalentedmrripley
         Erkekleri de bakkal Nazif amca gibi çizmiyorlar yahu. Onlar da bol kaslı civanmertler oluyor.
          _umut_
          Oyun dünyası hayali fantastik bir dünyadır. Bu dünyadaki karakterlerin kız erkek farketmeksizin oynayanların fantazi dünyalarına olabilidiğince hitap edecek şekilde yapılma amacı vardır. Bu amaç oyunun oynandığında alınan zevk ve sürükleyiciliği pekiştirmek için doğmuştur. Biraz ticari biraz sanatsal bir amacı var yani bu şekilde yapılmalarının. Ayrıca yukarıda söylendiği gibi erkek karakterlerde bir o kadar sağlam vücutlu yapılıyorlar
           vitaly
           sex satar...
            sedefartuny
            Bu karakterler sadece bana mı aşırı çirkin geliyo? Estetik falan yok ortada arkadaşlar artı gerçekçi bile değil. Gözlerimi rahatsız bile ettiğini söyleyebilirim bu görsellerin.
             vetanrionuyaratti
             Oyun sektöründe çalışanların %71’i erkek/%29’u kadındır ancak sadece sektör devletini baz alırsanız bu fark baya kapanır. Bunun dışında abartı sadece kadın karakterlerde değil erkek karakterlerde de mevcut. Oyunlarda rahatsızlık verici düzeyde abartılar olduğunu düşünmüyorum ama daha fazlası için animelere göz atılabilir :) Bu arada ticari açıdan karakter estetik olmalı ki insanlar karakterle bağ kursunlar ve oyun satsın. Bu karakter dizaynları 1 haftada ortaya çıkmıyor. Uzun uzuncana planlamalar söz konusu.
              who_am_i
              Jagged dinleyen varsa bilir ne yaparsan yap piyasa yine sex seviyor diye bir söz vardıydı şarkı da
               -_-merve-_-
               Adam çekmek için aga işler böyle yürüyor.
                roar
                Kapitalizm gölgesini satamadığı ağacı keser. Yani demem o ki eğer bu piyasanın görünmez kuralları dışında kalırsanız tutunamazsınız. Bunlar satıyor.
                 raselika
                 Aslında erkekler de öyle çizilebiliyor ya. Keşke daha fazla olsalar dimi hanımlar...
                 /
                 0

                 Tarihe Göre

                 İçerik bulunamadı.