Oyun Bağımlısı Sevgili
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   İmdaaaat!!! Arkadaşlar sevgilimle arama kocaman bir dağ girdi : bilgisayar oyunları. Sabahlara kadar oyun oynayıp sonra buluşma saatlerimize geç kalmalar mı dersiniz, aşkım oyun oynuyorum birazdan arayacağım seni deyip saatlerce aramamak mı dersin. Gerçekten ayrılma noktasına geleceğiz artık. Bu bilgisayar oyunlarından kurtulmanın bir yolu yok mu?? Bütün önerilere açığım.
    karolunita
    sen de oyna beraber oynayın
     moon_night
     skerim oyununu de ayrıl
      tsukyomi
      Abartmış eleman. Oyunlardan ziyade ondan kurtul ve acilen oyunlara başla, oyunlar güzeldir. Oyun esnasında aranmak da cidden sıkıntı, final boss'a bu yüzden kaybettiğimde Hitler'e dönmüştüm. Sniper Elite'de long shot atamayan insanları da musallat etmeyin ömrünüze.
       yabadabadu
       erkekleri bi salın aq. her dakika konuşup görüşüp mesajlaşacak değilsiniz ya.
        kisacadeniz
        Sen de onunla birlikte oyna 10/10 vakit geçirme aktivitesi
         atakancavdar
         Oyun al ona bak nasıl mutlu olacak
          slmbnarda
          Oynadığı oyuna göre değişir. Fortnite oynuyorsa direk ayrıl aq
           cinayetvaraga
           eşimle büyük sıkıntı aramızda. vazgeçemiyorum, bırakamıyorum. o da beni bırakmıyor. kuma gibi oyunlar var elimde.
            oedon
            Bilgisayar oyunlarının benim için de yeri ayrı. Kişisel gelişimimde sinema ve müzik ile beraber çok önemli rolleri var diyebilirim. Ooo adam gelişimini bilgisayar oyunlarına yoruyor diyenler olabilir. I don't care diyorum... Kendimi bildim bileli oyun oynuyorum. 5 yaşından beri elimden kontrolcü ve klavye düşmüyor. Oyunlar beni en başta çok ama çok sabırlı bir insan haline getirdi. Sürekli yenilip ayağa kalkmanın ve deneye deneye zorlukların üstesinden gelmeyi oyunlar sayesinde öğrendim. Bu sayede iş hayatı ve özel ilişkilerimde her zaman sakin kalıp analitik düşünüp alternatif çözümler arayıp çok iyi bir ara bulucu haline geldim. Oyunlar sayesinde edebiyat aşkını pekiştirdim. Genelde oyun dünyaları sıfırdan değil birçok edebi eserden ilham alır. Araştırmacı ruhum sayesinde kaynak arayışı ile H.P. Lovecraft başta olmak üzere Ray Bradbury ve Philip K. Dick gibi önemli ustaları tanıma fırsatı edindim. Buradan yola çıkarak yeni yeni yazarlar ve bambaşka önemli eserleri tanıma fırsatı yakaladım. Farklı dünyalara kapı açarak bir gün dağın tepesine çıkıp şehir hayatını en tepeden inceleme fırsatı yakaladım ve bütün gerçekliği tüm çıplaklığıyla görebildim. Evet, sistemin nasıl bir şey olduğunu anlayabildim. Ha... Oyun oynamak hiç bir zaman benim için öncelik olmadı. Oyun oynamak için kimseyi ignore etmem. Hayat arkadaşım yeri geldiğinde beni arar, oyun oynuyorsan kapatayım der. Ne münasebet canım derim. Light bir şeyler oynuyorsam bir yandan oyun oynar bir yandan sohbet ederim. Daha yoğun dikkat gerektiren bir şeyler oynuyorsam da oyunu durdurur konuşmaya öyle devam ederim. Doğrusunu söylemek gerekirse bu konuyu dio'ya taşımadan önce kendi aranızda çözmeniz gerekiyor. Anlıyorum karşı tarafı kırmadan bir alternatif yolu arayışındasınız ancak ikili ilişkilerde daima çözülmesi gereken şeyler iki kişi arasında çözülmeli. Bir uzmanın yardımını gerektiren konular ayrı tabi. Bilgisayar oyunlarından kurtulmanın bir yolu var mı? O biraz zor işte. Nasıl sinema veya müzik hayatımızın bir parçasıysa ve kopmak imkansızsa oyun oynamak da öyle. Oyun oynamak tabiatımızın bir parçası. Ne şekilde olduğu önemli değil. Gündelik hayatlarımız oyun oynamaktan oluşuyor demek yanlış bir söyleyiş olmayacaktır. Nitekim oyun kavramı çok başka bir olgu. Ne şekilde olduğu önemli değil... Klavye, kontrolcü, spor sahası, toplantı odası veya yatak odası... Bu konuyu daha iyi anlama açısında Johan Huizinga'nın Homo Ludens adlı kitabını öneririm. Konumuza dönecek olduğumuzda ise eğer erkek arkadaşınızla öncelikle ilgili konuyu konuşmayı deneyin. Yada onun dünyasına dahil olmayı deneyin, oyunlarda ne bulduğunu anlamaya çalışın, beraber oynamayı deneyin. Oyunlardan haz etmiyorsanız alternatif seçenekler geliştirmeniz gerekiyor. Çünkü bu durumdan muzdarip olan ve değişim isteyen sizsiniz. Beraber zaman geçireceğiniz farklı alternatifler hakkında konuşmanızı öneririm. Mutlaka ortak bir şeyler bulacaksınızdır. Önemli olan zoraki olmaması. Keyif alacağınız ortak noktalar mutlaka olmalı.
             sairsel
             Oyunlardan kurtulamazsın ama sevgilinden kurtulabilirsin. Herşeyin bir dozu vardır sana vakit ayırmıyorsa yol ver gitsin.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.