271
31.12.2020
Otoseksüel Olmak: Bir İnsan Kendi Bedeninden Tahrik Olabilir mi?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   sedefartuny
   2020'de çok şey öğrendik. Aklımıza hayalimize gelmeyecek deneyimler yaşadık. Yılın bu son gününde yeni öğrendiğim bir cinsel tercihi/terimi sizlerle paylaşmak istedim. Otoseksüellik. Kişinin kendisi ile cinsel etkileşimini ifade ediyormuş bu terim. İlişkiyi kendiyle kurma tercihi diyorlar. Otoseksüel insanlar kendi bedenleri ile tahrik olabiliyorlar ve cinsel hayatlarına ikinci bir kişiyi dahil etmeden kendi kendilerine bir cinsel deneyim yaşayabiliyorlarmış. Kişinin kendine özlem duyması, kendini arzulaması ve mastürbasyon yolu ile kendini mutlu etmesi haliymiş. Bu terim hayatımıza Kourtney Kardashian ile girdi. “Aynaya baktığımda ya da kendime dokunduğumda tahrik oluyorum. Seks yerine mastürbasyon yapmaktan daha çok keyif alıyorum. Bence benim gibi birçok kişi de otoseksüel.” demiş. Kulağa hoş geliyor ama kendi bedeninden etkilenmek noktasında biraz tereddütlüyüm.
    nickimdebileolmaz
    Güzelmiş etliye sütlüye karışmadan, partner dır dırı çekmeden işini kendin görüyorsun :D
     karolunita
     ali damlar şimdi fotoyu görüp
      peripedia
      Bence sağlıklı bir durum değil. Bir insanın kendini tatmin ediyor olması gayet sağlıklı ama kendi bedeninden haz alması insanın naturasına aykırı değil mi? Çok yalnızlaştırır ve narsisizme kadar götürür. Belki de narsisizm başlangıcıdır bu otoseksüellik.
       tsukyomi
       Başlık sadece otoseksüel olmak olsaydı taşıtlara hallenmek olarak algılayıp benim bu diyecektim, tanklara, savaş jetlerine ve kruvazörlere olan aşkımı kimse sorgulamasın. Ama değilmiş, ne diyeyim, otoseksüellere kendileriyle mutluluklar.
        dr.rock
        otosexüel olmak
         mrlawyerkk
         Bahsi geçen kişiler estetik operasyonlarla başka bir beden yaratıyorlar kendilerine, tonla para döküyorlar. Onlar kendi vücutlarından tahrik olmasınlar da biz mi olalım. Haklı buldum ben Kourtney Hanım'ı. Olabilir neden olmasın???
          ceviz-agaci
          Karantinada makbuldür hey yarrabbim
           patronice24
           Kendi bedeninden tahrik olma kısmına kadar doğru. Bakımlı, fit ve hoş bir vücuda olan arzu hepimizin fıtratında var. Ama bence bu aşamadan sonrası çokta sağlıklı değil.Ötesi,Kendi bedenimden tahrik olduktan sonrası direk partnere yönelip arzulamamdır.
            kaaninteyzesi
            Otoseksuel olamam kadınlardan hoslanmiyorum
             cokbilmisdegilcokbilen
             İlk defa öğrendim bunu. Çok şaşırdım. Benim yapabileceğim bir şey değil sanırım. Genellikle kendime baktığımda sürekli olarak eleştirecek bir şeyler bulurum.
              roar
              Vallahi öyle güzel kadınlar var ki bence olma ihtimali var. Olsunlar da. Ben olsam olurdum.
               ezgisarikaya
               var boyle bi sey her dusa girisimde uzun uzun popoma bakiyorum yalan yok 🍑🤷‍♀️
                nykskaos
                Kendimi izlerken ben de etkileniyorum. Ama çok da ciddi düşünmüyorum kendimle.
                 detokssuyu
                 Böyle bir şeyin var olabileceğini yemin ederim düşünüyordum. Gözlerim açık gitmem artık. Şahane bir vücudum yok. Standartların altında bile kalabilir. Kilo problemlerim var ama saatlerce ayna karşısında kendime bakabilirim. Duşta bile kabinden çıkıp çıkıp aynaya bakarım. Belki ilerleyen yıllarda bir sorun olarak tanımlanacak ama böyle bir şey gerçekten var.
                  noway
                  herkes bunu gizli gizli yapıyordur bence. aynayı hiç öpüp maşallah demiyo musunuz kendinize :)
                   egemencer
                   Aynada ufaklığa bakıp içimizden "heyt be aslan parçası" diye geçirmek bu başlığa dahil mi?
                    chicago1930
                    seksüellik bulma ve topluma kazandırma derneğininin yeni buluşu.
                     o_rana
                     Şimdi alakası yok ama benim bir arkadaşım var, benim kedimden hoşlandığını söylüyor. Sürekli ona âşık âşık baktığını görüyorum. Bu kötü bir şey mi biri söylesin lütfen
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.