Ortaokul Mezunu Olsaydınız Utanır Mıydınız?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dipsiz
   Ailenizin durumu iyi, aileniz sizi okuttu, liseye gönderdi ama siz liseyi bıraktınız aklınız gezmekte tozmaktaydı sonra açık liseye başladınız ama onu da bıraktınız yani ortaokul mezunusunuz. Utanır mıydınız? Ben utanırdım sonuçta ailem beni okutmak istemiş ama ben erkeklerle gezmeyi tercih etmişim ve açık liseyi bile bitirememişim. Bir kız var, onunla yaşıtız işte yukarıdaki kız. Aynı ilkokulda okuduk (1'den 8'e kadar), annesi kızının tembel olması yüzünden beni suçlardı. "Dipsiz yüzünden kızım başarılı olamıyor. Dipsiz sorunlu" vs derdi yani kızının tembelliğinin faturasını bana keserdi. Sonra o kız liseden atıldı (aynı lisede değildik ve benimle alakası yok) açıktan da okumadı. Ben de liseden atıldım ve açık liseyi bitirdim yani okudum şu anda da üniversite okuyorum. Köyde bu kız hakkında, "büşra okumamış, liseyi bile bitirememiş" diyorlarmış tabii diyenlerin de kızları üniversite mezunu. Köyde maddi durumu kötü olan birçok ailenin kızı üniversiteyi bitirdi hem de o fakirlikle ama büşra adındaki bu arkadaşım, maddi durumları çok iyiken, altlarında son model arabaları, evleri varken, şehrin göbeğinde oturuyorken okumadı. Bu kıza, köyde onun hakkında konuştuklarını söyledim. Gülerek, "okumamam dert mi olmuş" dedi. Umursamadı. Düşünüyorum da ben ortaokul mezunu olsaydım utanırdım. Zeka geriliği raporu olan insanlar bile lise mezunuyken, ben neden okumadım diye kafayı yerdim. Liseyi bitirmek çok zor bir şey değil. Üniversite okusun demiyorum ama insan en azından liseyi bitirmeli. Siz ne düşünüyorsunuz?
    nickimdebileolmaz
    Dostum bu kız sana ne yaptı da ondan nefret ediyorsun ?
     676irmak
     Hayır amk niye utanayım herkes çok mu düzgün
      cinayetvaraga
      apartman gorevlisi ile sorunu çözdün mü? ben mevzu yine ona baglanır diye geldim ama ters köşe oldu.
       mevsimlerdensnbahar61
       Öğretilmiş çaresizlik diye bi şey var inanın ona ben orta okulu zar zor bitirdim hep yapamam zihniyeti vardı bende heh işte öğretilmiş çaresizlik tamda o suçlayamıyorum da kendimi çocuktum ki şımartmıyorum da bi şekil yapmalıydım sonra açıktan liseyi bitirdim şimdi iki yıllık üni kazandım ki kendime göre zorluklarla, yapamazsın dediler inanmadılar bilmem çok büyük bi şey değil ama benim dünyam için önemli işte orta okul mezunu olsaydımda kendimden utanmazdım çünkü tüm meziyetlerden önce bi ben varım ki bu yeterli bide okumak sana mevki kazandırıyor ama iyi bi insan olman için yeterli değil yaşadım nice gördüm
        imailahorsilahh
        Hayır! Ama pişman olacağım kesin. Utansam da okumaya hevesli olmadığım için utanırım. Son pişmanlık fayda eder mi? Hayır.
         dr.rock
         Ancak Hak yiyen bi dümbük olsam utanırdım
          lellu
          Bir ara lise hocana takmıştın, niçin instagram açmış diye onu sordun mu 🤔 şimdide okumayan kadınlara taktın ilginç
           asit
           şöyle ki ; mey biter saki kalır her renk solar haki kalır ilim insanın cahilliğini alsa da hamurunda varsa eşeklik, baki kalır... insanlara bu güne kadar sosyal statüsü, kimliği ve diploması üzerinden bakmadım, yargılamadım.. Merhamet ve vicdan yoksunu değilse kimse utanmasın toplum içindeki yerinden..
            eski_bi_tanidik
            Asıl eğitim okumak fln değildir. Okumak sadece iyi bir gelecek ve meslek içindir. Önemli olan kendini geliştirebilmek ve hayat okulunu güzel bir şekilde okuyabilmek. Utanmazdım herhalde. Ama üzülürdüm. Kendimi biraz geride kalmış hissederdim.. ama gelecekte çok güzel bir hayatım olursa - sonuçta artık okumayanlar veya yarın bırakanlar baya güzel hayatlar da yasayabiliyor youtube fenomen vb.- hiç pişman olmazdım. Hatta okuyanlara acıyan gözlerle bakardım:D Sonuçta okumak bize meslek sahibi olmaktan başka çok bir şey katmıyo bence 🤷🏽‍♀️ önemli olan kendini geliştirmek g
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.