Örnek Aldığınız veya İdolünüz Olan Kadınlar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   deniz006
   8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle size idolünüz olan kadınları sormak istiyorum. Bu kadınlar düşünceleri için mücadele eden, diğer kadınlara örnek olmuş, sanat ve fikir dünyasında kendini kanıtlamış olan güçlü kadınlar olabilir veya aynı yerde yaşadığınız gerek hayat görüşü ile gerekse de size olan yaklamışıyla kendini ve çevresini etkileyen bir kadında olabilir. Yani ünlü vs veya çok tanınan biri olmasına da gerek yok. Cevapları şimdiden heyecanla bekliyorum. Benim idolum olan kadınları sorarsanız : Başta annem daha sonra Sabiha Gökçen geliyor.
    gregory_
    Tsukyomi komutanim Türkan Saylan Ulrike Meinhoff Lyudmila Pavlichencko
     kania_
     JEANNE D’ARC: 500 YIL SONRA AZİZE İLAN EDİLDİ Ülkesini kurtarmak için asker gibi giyinerek 19 yaşında ordunun başına geçen bu köylü kızı, dünya tarihine yön veren kadınlardan. Yüzyıl savaşlarında İngiltere ile mücadele eden Fransa’nın en önemli simgelerinden kabul edilen Jeanne d’Arc, ülkesi Fransa tarafından cadı ilan edilerek diri diri yakılmıştı. Politik oyunların kurbanı olan d’Arc, yine kendi ülkesi tarafından, ölümünden yaklaşık 500 yıl sonra azize ilan edildi. Jeanne d’Arc bu genç yaşında ölüme mahkum edilerek ölümsüzlüğü buldu. Hikayesi hala birçok kitaba ve filme ilham veriyor.
      efla_tun
      Ülkesi ve kendine parlak bir gelecek için çalışan topluma hizmet eden her kadın Milleti önemli değil
       karolunita-
       Safiye ali
        takmazuguramatakar1
        Taylor Swift severim 🙂
         almila__
         Annem benim ya kurban olurum... En büyük idolum. Her zaman destekçim her zaman benim en iyi olmamı isteyen en en en iyi idolum ama onunda dışında Florence Nightingale!! Florence Nightingale/ İtalya'nın Floransa şehrinde dünyaya gelen Florence Nightingale, yaşadığı yüzyıla göre son derece vizyoner bir kadındı. O dönemlerde bir meslek olarak adledilmeyen hemşirelik mesleğini tüm dünyaya kabul ettirdi. Bugün hemşireliğin annesi olarak bilinen Nightingale, hayatı boyunca Türkiye, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerde hemşirelik yaparak, savaş dönemlerinde pek çok askeri de tedavi etmiştir. Nurlar içinde uyusun. Hemşirelik bugün meslek haline geldiyse bunda emeği çok..
          cesuryurek-
          Prenses Diana, Zübeyde Hanım, Türkan Şoray...
           kuzey34
           Annem!!
            makeup-alp
            Hiç düşünmedim, idol olarak gördüğum birisi yok. Ben hep kendi doğallığı mı severim.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.