Örgü Örmenin Terapi Gibi Gelmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   zeynebio
   Örgü örmek çok eski bir hobi. Evlerimizde çoğumuzun annesi örgü örüyordur. Ben çok ön yargılıydım aslında ama bir gün evde çok bunaldığım bir zamanda elime bir şiş ve ip alarak denemeye karar verdim. Önce gizli gizli kimseye söylemeden ördüm. sonrasında ördükçe hem çok keyifli hem de stresimi aldığını gördüm. Eski psikolojiden çıkmıştım. Çünkü hem bir şeyler üretiyordum hem örgüye odaklanınca gereksiz şeyler düşünmeyi bırakmıştım. Neredeyse 7-8 aydır örgü örüyorum ve şunu söyleyebilirim ki bana terapi gibi geldi. sizinle de paylaşmak istedim :)
    velevkiozge
    Güzel bir tavsiye deneyeceğim. Karantina çok sıkıcı geçiyor cidden, bu süreçte bir şey üretmek fikri güzel. Ancak hiç el becerim yok onu ne yaparım bilemedim 😁 Benim de başlığı görünce aklıma şu animasyon geldi, o nedenle uyarıda bulunmak istedim.
    https://youtu.be/_qGejlqogu4
    https://youtu.be/_qGejlqogu4
    Verdiğin örnekle de çakışacağını düşünüyorum. Örgü örmek ya da herhangi bir davranışı, can sıkıntısı, moral bozukluğu gibi şeylere ikame olması için yaptığında bu iş uzun vadede faydadan çok zarara yol açıyor. Tıpkı animasyonda olduğu gibi. Davranışı kontrol etmek önemli sanırım bu noktada. Davranış bilimciler daha iyi bilecektir tabi. Sadece bu animasyon bana biraz düşündürücü gelmişti, paylaşmak istedim.
     mevsimlerden-sonbahar61
     Eskiden bi aralar bende merak salmıştım iyi geliyor kesinlikle şimdi vaktim olsa belki
      eksi_pirasa
      düz örüyorsan sıkıntı yok ama kazak, hırka gibi şeyler örüyorsan sinir krizi geçiririsin
       hakan-ay2
       örmek beyne bile iyi geliyor
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.