Öpüşürken Göz Kapatma Durumu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   plastickardashian
   selamlar selamlar. bi soru sorucam hızlıca neden öpüşürken gözlerimizi kapatıyoruz? benim cevabım şu, çok yakın mesafede öyle zebani gibi laplap gözgöze gelmemek için olabilir. zira anın büyüsünü anıra anıra gülmeler bozabilir o durumda. diycem diycem ama yoo ben gözümü açtığımı ve göz göze gelişlerimi de hatırlıyorum zahaazahzahaaoğğ diye de gülmedik hiç. bi tuhaf. ama araştırdık..... kadınların gözlerini kapamalarının sebebinin, erkeğin bir şeyden zevk aldığını görmeye dayanamamaları, erkeklerin ise kadınları omuzları üzerinden başka yere veya birine bakarken görmek istememeleri olduğunu şaka yollu iddia edenler olmuş. bana epey saçma geldi. insanların birbirlerine yaklaştıklarında şaşı hale gelen gözlerini görüp, tüm romantik duygularını kaybederek gülmeye başlamamak için tedbir olarak gözlerini kapalı tuttukları tezi de yine konuyu pek ciddiye almayanlara ait. bunu kendi fikrimle bir tuttum hak verdim.. aslında bu son tezde doğru taraflar da vardır. uzaktan ne kadar güzel görünürse görünsün insan yüzü yakından bakıldığında pek de güzel ve cezbedici değildir. normal mesafeden görülmeyen tüyler, lekeler, siyah noktalar, sivilcelerden oluşmuş çıkıntı ve çukurlar, dağlar, ormanlar ve kraterler olarak ortaya çıkarlar. bunlara çok yakından bakanların gözleri, aynı noktaya yürümekte olan iki sümüklü böceğe benzer bir hal alır. sadece öpüşürken değil, genelde gözleri kapamak insanı sakinleştirir, o an için duyguların kuvvetlenmesine yol açar. insanlar duyu organlarıyla algıladıklarını daha kuvvetli hissetmek istediklerinde, örneğin; güzel bir çiçeği koklarken, leziz bir yemeğin tadına bakarken gözlerini kapatırlar. göz kapamak, yaşanılan anın tadını çıkarmanın ve fantezi kurmanın kapısını açar da diyebiliriz aslında.. evet. araştırmalarım ve kendi fikirlerimle harmanladığım tezimin sonuna geldim. ha bi de bi olay gelmişti zamanında başıma onu da paylaşıp gidiyorum. öküzün arka bacağı eski sevgilim, (nişana gidiyodu ilişki bide) neyse, öpüşürken gözlerini fal taşı gibi açmıştı ben de farkedip noldu diye sordum, seni kontrol ediyorum dedi. neden?? diyince (şaşırdım abi neyimi kontrol ediyosun aq) bi yerde gördüm öpüştüğünüz kişi eğer gözleri açık öpüşüyorsa size aşık değildir diye yazıyodu dedi. be gerizekalının çocuğu, sen salak mısın diye de geçirdim içimden. hala hatırladıkça bi yüzüm ekşiyo bu durumdan ötürü ıy allah biliyo da uzaklaştırıyo. neyse. siz ne düşünüyorsunuz bu konularda? ve tercihiniz ne cancağızlarım*
    gulfemkaya
    İstemsiz oluyor ya. Karşındakine bakınca öpüşme bir garipleşiyor neden bilmiyorum
     -lucy-
     Utandım 🙈 Bakışmamak için olabilir mi acaba? Hmm.. Bu arada öpüşürken göz kapatmakla ilgili bu uzun yazını okuyamadım, mazur gör..
      asit
      Dürüm yiyor hissine kapılmamak için olabilir. + Arada bi partnerin gözleri açık mı acaba diye kontrol edilebilir. Aynı şeyi o da düşünüp göz göze gelindiğinde 'napıyoruz biz aq' diye düşündürebilir.
       amira
       göz göze değmemek için ola bilir :D
        thetalentedmrripley
        Şimdi böyle enfes bir tatlı denediğini hayal et. Kaşığı/çatalı daldırdın, bir parça aldın ve ağzına attın. Enfes, harika, lezzet patlaması resmen. Damağında tadını hissederken dudakların kapalı mmmmh diyorsun. Ve evet gözlerin kapalı di mi 😉
         kafatamircisi
         Neden mi Öpüşürken, dua ederken, ağlarken ve hayal kurduğumuzda. Çünkü güzel şeyler gözle görülmez kalple hissedilir
          eski_bi_tanidik
          O anı onu hissetmek için. Bir de niye gözünü acasin ki o kadar yakınlıkta açamazsın ztn shsjsjs
           imcherry_
           birinin gözlerine o kadar yakından bakarsak çok kötü şeyler olabilir o yüzden jskjcks
            me_out_bye
            Çünkü göz açık yapılmıyor. Bu kdr basit, suratına 0.5mm yakın bir şeye bakamazsın. Düdekleri uzatınca kapatıyorsun. Mmuuah diye öpüyorsun. +birazda o şey var evet arkadaşların dediği gözlük bir olay yok hisle alakalı o yüzden gözü sınırlayıp olayın hissine fokus atıp iyice onu hissetmek yaşamak için. Diğer duyularına konstre olmak.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.