Online Sınava Bilgisayar Ekranını Gösteren Ayna İle Girmek
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Evet bildiğimiz ayna. Bilkent Üniversitesi online sınav öncesi öğrencilerinin adresine ayna gönderecekmiş. Öğrenciler bu aynayı kameranın karşısına yerleştirecek ve böylelikle ekranları sınav esnasında kontrol edilecekmiş. Ülkenin en iyi vakıf üniversitelerinden birinden bahsediyoruz ve söz konusu olan bir ayna. İnsanlar uzaya gidiyor, Mars'ta falan yaşayacaklar neredeyse ve biz öğrencilerimizi bir ayna vasıtası ile kopya çekmekten vazgeçirmeye çalışıyoruz. Öğrencilerin kopya çekmelerinden bu kadar korkmalarından mı bahsedelim, çözümü aynada bulmalarından mı bilemedim. Bunu yapmak yerine öğrencilerle kopya konusu hakkında oturup konuşsalar, bunun ahlaki boyutundan bahsetseler daha iyi olacak sanki ama ülkemin özeti gibi olmuş Bilkent'in bu yöntemi. Bazen bir ayna bir korku hegemonyasına destek olabiliyor demek ki bunu da görmüş olduk. Bir sorum olacak. İnsanların hastalandığı, hayatlarını kaybettiği bir dönemde sanki tüm bunlar öğrencilerin suçu gibi davranmak ve yaptırımlar uygulamak, tuhaf engelleme yöntemleri kullanmak doğru mu sizce? Biraz tolerans gösteremezler mi?
    busrawashere
    bilemiyorum şahsen arkadaşlarla kopya çekmişliğimiz var konuşmam pek doğru olmaz
     amakafamiznasiguzel1
     valla ben olsam kesin kopya çekerdim irade falan hak getire
      tachycardia
      Gereksiz şeyler ya. Bizimkiler böyle antin kuntin işler yapmıyor ama memnunum.
       gregory_
       Kopya çekerken fark etmeden ögreniyor insan. Gereksiz, aptalca ve çok çirkin bir uygulama.
        meyvesebze
        Öğrencilere güven meselesi diyip, sınıf ortamındaki sınavlara hoca da girmesin o halde Samimi olun, kitap acarız o sınavda Öğrenciye güvensizlik olarak adlandırmamak lazım.Her öğrenci bir deil, sen cekmezsin ben cekerim o ceker bu ceker
         okadin
         Çok değerli hocalar aptal online sistem ile öğrencilerine bir şey öğretebildiklerini düşünüyorlar mı ki böyle bir uygulamaya yapıyorlar. Siz kendinizden emin olsanız değerli hocalar çocuklara bunu yapmazsınız. Öğretmediğinizi biliyorsunuz o yüzden bu gibi anlamsız yöntemlere başvuruyorsunuz. Çok gereksiz.
          peripedia
          Tüm sistem değişiyor dünya değişiyor ama sınav kafası hala aynı. Eğitim sistemini berbat eden bir test sistemi iki bu online sınavlar. Her hoca dersinde kendi sınavını yapsa iş biraz sözlü sistemine dönse öğrencilere o konu ya da ders ile alakalı kendini ifade etme bildiğini yorumlama ve anlatma fırsatı tanınsa daha iyi olmaz mı? Anlamsızlıklar üstüne anlamsızlık ekliyoruz. Ayna nedir ya. Anaokulu mu orası???
           redblack
           Yuzyuze egitimde dersin hocasindan kopya aldim, bu engel olur mu bana be 😁
            detokssuyu
            Ee ne oluyor kopya çekince? En fazla ders geçiliyor. Kopya çeken öğrenci okul birinci falan olmuyor. Vahiy indi sanki öğrenciler kopya çekemez diye. Ayna ile sınava girip kopya çekmeyen gençler mi kurtaracak ülkeyi. Her şeyi ne kadar abartıyorsunuz ya. Pandemiyi biz başlattık sanki verin cezamızı kurtulalım. Bu nedir böyle. Eğitimden soğuttunuz iyice.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.