Online Derslerde Öğrencilerin Kamera Açması Ne Kadar Doğru?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Online ders ve kamera açma mevzuna ilişkin tartışmalar aldı başını gitti. İş striptizlere falan varıyorken bu konuya bir açıklık getirelim istedim. Sınavlarda kamera açmayı anlıyorum ancak her derste kamera açmak bana mantıklı bir hareketmiş gibi gelmiyor. En nihayetinde her birimiz evlerimizdeyiz ve her an kamera açmak için uygun şartta ve koşulda olmayabiliriz. Nasıl ki fiziki olarak okullarımıza devam ettiğimiz derslerde derslere girip girmeme tercihi sonuç ne olursa olsun, yaptırımları olmasına rağmen bize ait. Online için de yayına gir, kameranı aç dayatması olmamalı. Dersi dinlemek isteyen dinler, istemeyen dinlemez. Bu derslerin öznesi hocalarımız değil mi biz kamera açınca ne değişiyor ki?
    amakafamiznasiguzel1
    öğrenci olsam sınıfımla şunu yapmadan ölmek istemem... çok iyi laaann
     caresizcare
     E pandemi sonuçta ne doğru ki buda olsun
      mrlawyerkk
      Ders kayıt altına alınıyor ve çeşitli platformlarda paylaşılması planlanıyor ise öğrencilerin her birinden muvafakatname alınmalıdır. Kayıt ve paylaşma söz konusu değilse hocanın inisiyatifindedir. Ancak katılıyorum öğrencilerin her birini ekranda görünce ders daha verimli olmuyor.
       siradan_birisi
       Okullar 1 yıl dondurulmalı hiçbir işe yaramıyor uzaktan eğitim, sadece geriliyorum hele sınavlarda. O sınavlarda yaşanan İnternet koparsa korkusu hiçbir şeye benzemez
        bisidiyicem
        karşısinda jartiyer ve sütyen le durmadigi sürece gayet doğru. face gibi uygulamlarda resimleri kaldirsinlar aksi durumda hepsi ayni
         ice_quenn
         8. sınıfa gidiyorum bize acıyan biri yokmu lan lgsde napcaz hiçbişey anlaşılmıyo zaten bide kamerları açın diye baskı yapıyolar daha ne göreceğiz biz?
          buse01
          Ya bazıları telefonu falan açık bırakıp gidip pcde oynuor, sonra hoca ses vermeyince konuşmuyor, bahanesi hazır hocam mikrofonum bozuk, ama gerçek gidip pc de takılıyordur ya da arka planda instaya falan göz atıyordur o yüzden.....Bizim hoca hep açtırıyor sabah sabah kalkıp hazırlanıyorum çok yorucuuuu
           meyvesebze
           Ben ciddiyetten yanayim Okula gider gibi kalkip giyinip sacini basini duzeltip efendi efendi o kamera acilmali.Hocada kim takip edio kim baska seylere odaklanmis gormeli..Eeeh kamera kapatilsin annem dinlesin dersi, keyfim yetince o bana ozet gecer?
            faruktekin
            öğrencinin kamera açması kadar saçma ve dersin işleyişini baltalayacak bir olay daha yok. öğrencilerin kamera açması gerçekten dikkat dağıtıcı bir olay. şöyle düşünün. derste herkesin yönü hocaya dönük. arka sırada olsanız bile öğrencilerin sırtını görüyorsunuz. yani normalde olan şey sadece hocanın yüzünü görmek. gerek yok öyle katı kurallara hocalar. kendi ayağınıza sıkarsınız.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.