39
17.12.2020
Okunmaması Gereken Kitaplar
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dr.rock
   Görseldeki kitabı okuyanlar bebeklerine; Aşı yaptırmıyor; hepatit kaparsa ki risk yüksek bebek %90 siroz K vitamini yaptırmıyor; hafif sarsıntıda bebekte beyin kanaması Topuk kanı aldırmıyor; hayati risk yaratan hastalıkların gözden kaçması Başka neler okumayalım? — Not : Ben aldım okuyorum mecbur. Neyle mücadele ettiğimi bileyim diye. Ama siz okumayın. Okuyanları uyarın.
    busrawashere
    sineklerin tanrısı, azra kohen ve ipek ongun kitapları
     imailahorsilahh
     İsterseniz okuyun tabii ama, kalp acıtıcı bir hikaye. Iris sırrını açıkladığında daha 14 yaşındaydı. İki gün sonra babası alnına tabancayı dayayarak intihar etti. Bir kız enstitüsüne gönderilen İris, bir daha asla bu konu hakkında konuşmadı. Ta ki, 40 yıl sonra Yeni Zelanda’da bir televizyon kanalında ensest üzerine bir program görüp kendi hayat hikâyesini kaleme almaya karar verinceye kadar… Ensest üzerine yazmak ya da konuşmak hâlâ bir tabu olarak görülüyor. Son istatistiklere göre ensest daha yaygın bir hale gelmesine rağmen (sadece İsviçre’de 45000 vaka kaydedilmiştir), kurbanları, yaşadıkları acıları ve yüzkarası utançları insanlarla paylaşmaya cesaret edemiyor. Günümüzde bile bir baba işlediği insanlık suçundan habersiz kızına yıllarca tecavüz ediyor ve kimsenin ruhu duymuyor. Iris Galey hayatını kötü bir karabasan gibi etkileyen kirletilmiş çocukluğuna götürüyor bizleri. Çaresizliğini, ümitsizliğini ve sevgisizliğini ışığa tutarak hem hissetmek istiyor, hem de hissettirmek.
      asit
      Sadece Şeyma
       monaiman
       Sadece Şeyma.
        tiroyitbezi
        Kroyçer sonat / Tolstoy Bu kitap beni çok etkilemişti. Neden yaşıyoruz neden ürüyoruz evlilikler üzerine düşündürmüştü ve iğrendirmişti.
         dr.rock
         Diyor ki ; modern tıp bağışık sistemini kullanmaz şikayetleri giderir. Verdiği örnek “antibiyotik”, antibiyotik şikayet gidermek için değil mikrobu öldürerek ya da çoğalmasını engelleyerek hastalığı temelden çözmek için var. Karşı çıktığı şey ne : “aşı” , aşı tamda onun onun desteklediği bağışık sistemini aktive etmek için var. Kendiyle bile çelişmeyi başaramıyor.
          tsukyomi
          Taraflı tarih kitapları. Muhteşem Yüzyıl'dan tek farkları kağıt ziyanlığı. Gerçi Muhteşem Yüzyıl'da da epey para ziyan edildi ama neyse.
           cinayetvaraga
           mustafa armağan kitaplarını ve timaş yayınlarının tüm kitaplarını bu kategoriye koyabiliriz.
            gregory_
            Okumayın, cahillik mutluluktur.
             redblack
             Ahmet Şimşirgil'in kitapları
              betpapel
              Aşk-ı memnu okuyun, ancak izlemeyin lütfen 😐
               sairsel
               Yıllar önce "aşkın ömrü üç yıldır" diye bir kitap okumuştum 🤮
                nobodyy1
                SINEKLERIN TANRISI. Okumayın. Zaman kaybı.
                 rcon
                 Taraflı insanların hiçbirini okumayın.
                  prens_carlis
                  kafalar pırıl pırıl
                   mrcrw
                   Yeni nesil Türk yazarları söyleyebilirim. Yazarlık herkesin yapmaması gereken bir iştir. Geçmişte insanlar sanat için sanat yaparken dönemimizde sanat para için yapılmakta ve bu kaliteyi yerlere düşürmektedir. Unutulmaması gereken şudur. Bir sanatçıya ömür boyu yetecek para verirseniz sizce sanatı bırakır mı? Olmuyor,zorlamayın.
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.