Okumuş Cahil Olmak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   redblack
   Geçen akşam tesadüfen dahil olduğum bir sohbette karsilastigim ve bir lisede kimya ögretmeni oldugunu ogrendigim şahsın söylemleri çok garipti. 2020 yilinda dünyanin düz oldugunu, bunun ispatlandigini, atmosferden cekilen fotograflarda balık gözü kamera kullanildigini ve günesin dunya etrafinda dondugunu iddia ediyordu. Ortadogudaki (ulke ismi vermisti unuttum) ilim konferansinda 40 km menzilli teleskopla yapilan goruntulemede bilmem kaç mt.de bir ovalleşmesi gereken dunyanin düz gozuntugunu bunun da ispat oldugunu iddia ediyordu ve nasa bu konuda bir aciklama yapamiyormuş(!) Yillardir insanlari kandiriyorlarmiş. Bu insan bir egitimci ve meb'de gorevli. Bu kişi insanlara bilgi aktarimi yapiyor, bu kisi insan yetistiriyor, kim bilir az daha konuşsak daha neler sacmalayacakti ama dayanamayip yanlarindan kalktim. Nitelikli insanlar yerine neden ortaçağda kalmis insanlari egitmen olarak atarlar? Bunun önüne sizce nasil gecilebilir? Boyle bir eğitimciye nasil cocugunuzu bilim ögrensin diye emanet edebilirsiniz?
    thetalentedmrripley
    Mey biter saki kalır, her renk solar haki kalır, diploma insanın cehlini alsa da hamurunda varsa eşeklik, baki kalır.
     virtuoz-sr
     bizim coğrafyada bol miktarda bulunur bunlardan. leblebi gibi üniversite diploması dağıtılan memlekette sığ kafalı binlerce mühendis, mimar, doktor, akademisyen olur doğal olarak.
      zeynep_dio
      Bazı insanlar okumuş cahil ama bazıları okumayan ve cahil olmayan okumakla iş bitmiyor sen ilk önce kendini tanı!
       rotasizkerim
       sanırım bende bu kategoride bulunuyorum. ama cehaletimi kıyıda köşede yaşarım ya çok şey etmem yani. xD
        elizax
        Üniversitedeki hocam, zerre alakası olmayan bir derste, inatla büyük oyunu gördüğünü, dinozorların hiç var olmadığını, büyük patlamanın yalan olduğunu söylüyor. Tahmin edilebileceği üzere evrim teoridir, teori hehey gibi söylemleri de var. Canlı derste mute ediyoruz kendisini bakalım ilerde ne olacak. Diyorlar ya cahil ile sohbet etme, yarışa girme gibi şeyler ben dinlemek bile istemiyorum. Geçen gün de facebookta bir yorum yapmıştım, et nasıl pişirilir başlığına. Önce etiniz olmalı diye, malum partili arkadaş da hemen "zekasını" konuşturarak, her gün alkol alırsam, her gün kafelerde pahalı kahveler içersem ve iphone kuyruklarında sabahlamazsam et alabileceğimi söyledi. Zira ülkede açlıktan ölenler yok, hepimizin tek derdi yeni çıkan telefonlar. Bu insanların bir başka özelliği de, başkalarını hiçbir şeye layık görmemeleri ve asla saygı duymamaları. Onlara göre mercedesler üst makamlar içindir, zaten bir vatandaşın mercedesle ne işi olabilir? Kendilerinin hapsolduğu ve gözlerini açmak istemedikleri bok çukuruna başkaları da düşsün isterler.
         sevonu
         Okumadım ama cahil değilim
          kisidegildisiii
          Bir aile dostumuz vardı. Türkiyenin en iyi üniversitelerinden birinde rektördü ancak eşi çocuklarını ondan gizli psikoloğa götürüyordu. Nedeni de çocuğun kaygılarını küçümsemesi ve kendiliğinden geçebileceğini düşünmesiydi ve çok karşıydı psikiyatriye ya da psikoloğa gitmeye. Diyeceğim o ki ne kadar okursanız okuyun cehalet bambaşka bir şey
           herseyinaktivisti
           Bir insanın başına gelebilecek en kötü şey bence ...
            sairsel
            eşek derviş olmaz odun çekmekle tekkeye, deve hacı olmaz gidip gelmekle Mekke'ye!
             obiyagmur
             Takmayınn klasik kimya öğretmeni nolcak .d
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.