39
10.8.2020
Okumuş Cahil Olmak
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   redblack
   Geçen akşam tesadüfen dahil olduğum bir sohbette karsilastigim ve bir lisede kimya ögretmeni oldugunu ogrendigim şahsın söylemleri çok garipti. 2020 yilinda dünyanin düz oldugunu, bunun ispatlandigini, atmosferden cekilen fotograflarda balık gözü kamera kullanildigini ve günesin dunya etrafinda dondugunu iddia ediyordu. Ortadogudaki (ulke ismi vermisti unuttum) ilim konferansinda 40 km menzilli teleskopla yapilan goruntulemede bilmem kaç mt.de bir ovalleşmesi gereken dunyanin düz gozuntugunu bunun da ispat oldugunu iddia ediyordu ve nasa bu konuda bir aciklama yapamiyormuş(!) Yillardir insanlari kandiriyorlarmiş. Bu insan bir egitimci ve meb'de gorevli. Bu kişi insanlara bilgi aktarimi yapiyor, bu kisi insan yetistiriyor, kim bilir az daha konuşsak daha neler sacmalayacakti ama dayanamayip yanlarindan kalktim. Nitelikli insanlar yerine neden ortaçağda kalmis insanlari egitmen olarak atarlar? Bunun önüne sizce nasil gecilebilir? Boyle bir eğitimciye nasil cocugunuzu bilim ögrensin diye emanet edebilirsiniz?
    virtuoz-sr
    bizim coğrafyada bol miktarda bulunur bunlardan. leblebi gibi üniversite diploması dağıtılan memlekette sığ kafalı binlerce mühendis, mimar, doktor, akademisyen olur doğal olarak.
     rotasizkerim
     sanırım bende bu kategoride bulunuyorum. ama cehaletimi kıyıda köşede yaşarım ya çok şey etmem yani. xD
      benita
      Üniversite mezunu olmak bir meziyet değil artık maalesef
       thetalentedmrripley
       Mey biter saki kalır, her renk solar haki kalır, diploma insanın cehlini alsa da hamurunda varsa eşeklik, baki kalır.
        sevonu
        Okumadım ama cahil değilim
         ozcan-atalay
         cehl-i mürekkeb
          samyeli90
          Okul okumakla akıllı olunmuyor ki okumuş cahil diye soruyorsun bir söz vardır " eşşeğe altın semer de vursan eşşek yine eşşektir" yani
           obiyagmur
           Takmayınn klasik kimya öğretmeni nolcak .d
            sairsel
            eşek derviş olmaz odun çekmekle tekkeye, deve hacı olmaz gidip gelmekle Mekke'ye!
             zeynep_dio
             Bazı insanlar okumuş cahil ama bazıları okumayan ve cahil olmayan okumakla iş bitmiyor sen ilk önce kendini tanı!
              ozlmli
              Aslında okumamış cahil olandan korkmamalı esasında bunlardan korkmalı. Çıngıraklı yılan resmen
               herseyinaktivisti
               Bir insanın başına gelebilecek en kötü şey bence ...
                roxannee-
                Evett bu insanlardan o kadar çok ki nereye dönseniz karşınıza karşınıza bu tiplerden çıkar. Hep derim üniversite okumak bir meziyet değiiill.
                 kisidegildisiii
                 Bir aile dostumuz vardı. Türkiyenin en iyi üniversitelerinden birinde rektördü ancak eşi çocuklarını ondan gizli psikoloğa götürüyordu. Nedeni de çocuğun kaygılarını küçümsemesi ve kendiliğinden geçebileceğini düşünmesiydi ve çok karşıydı psikiyatriye ya da psikoloğa gitmeye. Diyeceğim o ki ne kadar okursanız okuyun cehalet bambaşka bir şey
                  elizax
                  Üniversitedeki hocam, zerre alakası olmayan bir derste, inatla büyük oyunu gördüğünü, dinozorların hiç var olmadığını, büyük patlamanın yalan olduğunu söylüyor. Tahmin edilebileceği üzere evrim teoridir, teori hehey gibi söylemleri de var. Canlı derste mute ediyoruz kendisini bakalım ilerde ne olacak. Diyorlar ya cahil ile sohbet etme, yarışa girme gibi şeyler ben dinlemek bile istemiyorum. Geçen gün de facebookta bir yorum yapmıştım, et nasıl pişirilir başlığına. Önce etiniz olmalı diye, malum partili arkadaş da hemen "zekasını" konuşturarak, her gün alkol alırsam, her gün kafelerde pahalı kahveler içersem ve iphone kuyruklarında sabahlamazsam et alabileceğimi söyledi. Zira ülkede açlıktan ölenler yok, hepimizin tek derdi yeni çıkan telefonlar. Bu insanların bir başka özelliği de, başkalarını hiçbir şeye layık görmemeleri ve asla saygı duymamaları. Onlara göre mercedesler üst makamlar içindir, zaten bir vatandaşın mercedesle ne işi olabilir? Kendilerinin hapsolduğu ve gözlerini açmak istemedikleri bok çukuruna başkaları da düşsün isterler.
                  /
                  0

                  Tarihe Göre

                  İçerik bulunamadı.