106
17.11.2020
Okulların Kapanması ve Sokağa Çıkma Yasağının Gelmesi (17 Kasım 2020)
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   busrawashere
   okullar yıl sonuna kadar online, hafta sonları saat 10:00 ila 20:00 arası sokağa çıkabilecekmişiz edecek çok laf var da şimdi neyse
    amakafamiznasiguzel1
    Beyler dr haklı dağılalım.
     gregory_
     Müzik ne zaman dinliycez??
      visnelikapkek
      Online derse giremeyen, imkanı olmayan o kadar çok öğrenci var ki.. Yorum yapmak istemiyorum. Çok üzgünüm.
       asit
       online ders konusunda imkanı olmayan çocukların ihtiyaçları giderilse keşke. En azından bunu ciddiye alsalar
        benita
        Üüf tam da 19:59:59’a kapı eşiğinden girmemelik yasak
         palmiye
         Offf çok kötü oldu gecelere akamicam artık. Neyse dioda takılırım ben de napim.
          eski_bi_tanidik
          Şükürler olsun 🤲🏻
           asit
           10.00 ile 20:00 arası çıkılabilecek olması bi bana mı saçma geliyo ya
            miller
            şimdi okuduğumu anlıyorum ama bir türlü idrak edemiyorum. gündüzleri çıkmak serbest. akşam 8'den sabah 10'a kadar yasak. garip.
             amakafamiznasiguzel1
             Ya bunda anlamayacak ne var? -Kıraathaneler uzaktan eğitime devam edecek. -Sinemalara 10-20 arası sadece 65 yaş üzeri girebilecek, 10-20 dışında 20 yaş altına yasak. -AVM'ler ayakta yolcu almayacak. -Toplu taşıma araçları sadece paket servis yapacak.
              lellu
              Oha tedbirler çok iyi
               redblack
               Bi halta yarayacagi yok da neyse...
                csa
                Heryerin 22'de kapattırmaya başladılar. Bu salaklar yüzünden Macfit'te iş sonrası 19-22 arası hayvan gibi yoğun oluyor oysa ben 21.30'da gidip tenha bir salonda spor yapıyordum şimdi benim gibi bir sürü insan 22 sınırına göre hareket etmek durumunda kalarak spor salonundaki yoğunluğu arttırıyor. Aynı şey cafeler için de geçerli. Zaten yoğun olan saatler dışında sosyalleşmeyi engelleyerek, yoğun saatlerdeki yoğunluğu daha da arttırıyorlar. Şimdi haftasonu 20'ye çekmişler. Süper, artık millet kucak kucağa oturur. Adamlar basit mantık ve hesap yapmaktan aciz. Herhalde mekanlar erken kapanınca millet gelmeyecek sanıyorlar. Beşiktaş'ta oturuyorum. Akaretler'e çok yakınım. Ne olursa olsun millet yine geliyor yine geliyor. Gelecektir de. Bence devlet virüsü herkese bir an önce yaymaya çalışıyor koruma bilmem ne adı altında :D
                 ozymandiase
                 Yıl sonuna kadar dedi. Kaldı ki bu çok bilindik bir senaryo. Herkesin beklediği bir şey yani. Şaşırdın mı derseniz şaşırmadım. Aslında bu komple online eğitime geçilmesi çok iyi oldu. Hastalanan çoğu kişi okullar sebebiyle hasta oldu zaten. Öğrenciler birbirine sonra ailelerine bulaştırdılar vakalar da arttı. En başından beri yanlış atılmış bir adımdı yani.
                  _lara_
                  Saol valla. Haberim yoktu. İyiki söyledin bi koşu karşıki bakkala gittim bulabildigim sevdiklerimden ne kadar abur cubur varsa alıp geldim şükür cikolatasiz kalmicam. Tek üzüldugum nokta 2 gün önce aklıma gelen baklavayi yiyememem. Sad :/
                   samyeli90
                   Çok doğru bir karar
                    bisosyolog
                    Sokağa çıkma yasağı zaten o kadar komik ki. Virüsün mesaisi varmışçasına
                     mrlawyerkk
                     Hasta olan evlerine hastalık taşıyan çocukların ailelerin suçu neydi peki? Çocuklarını okula göndermeme kararı veremeleri mi, özel ders aldırmayı tercih edememeleri mi? Çok yanlış şeyler yapıyorsunuz çok.
                      okadin
                      Biz ona kısıtlama değil kısıtlamacık diyelim. Bir işe yaramayacak olan tedbirlerdir diyelim. Eğitimi durdurup geriye kalan her şeyin serbest olması ideolojik midir hocam?
                       sedefartuny
                       Biz bu tedbirlerle tahminen kaç yıla anlamlı bir seyre indirebiliriz bu hastalığı? Yaklaşık iki yıl okuma yazma öğrenemeyecek olan çocuklar olacak farkında mısınız? Nasıl telafi edeceğiz bunu?
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.