Okullarda Yeteri Kadar Covid-19 Tedbirleri Alınıyor mu?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   innocentghost
   Son zamanlarda çok sayıda okulların online eğitime dönmesiyle ilgili haber,tweet görüyorum. Bununla ilgili gündem oluşturuluyor sürekli. Özellikle bugün yine çok fazla haber gördüm. Okullar yüz yüze değilken “online eğitimi istemiyoruz” tarzı çok fazla paylaşım vardı ama şu an işler tersine dönmüş durumda. Sizin görüşleriniz ne?
    vermehterii
    Yok la ne tedbiri 😂 virüs bizimle beraber ders dinliyor amk
     hayalperestbirii
     vallahi ben evden istiyorum, ohhh ne güzel hazırlanmak yok okul derdi yok, evden miss gibi çalış
      moon_night
      Tedbirin T'si bile yok. Haberlerde falan gösterdikleri görüntüler hayatımda gördüğüm, duyduğum en büyük yalan kesinlikle. Bir öğrenci olarak söylüyorum ki, gösterdikleri gibi öğrenciler sıralarda tek başlarına oturmuyor (sınıfımda bir sırada üç kişi oturan bile var), bahçe aşırı dolu ve sosyal mesafeden eser yok (bir bahçede bin kişi var), çoğu zaman okulda dezenfektan olmuyor onu geçtim sabun bile yok. Ateş ölçüldüğü falan söyleniyor bu da yanlış, gidip kendinizi hasta hissettiğinizi söyleyip ateşinizi ölçtürmek istediğinizi söylemediğiniz sürece ateş ölçeri görmüyorsunuz bile. İlk hafta okulumda 4 sınıf karantinaya alınmıştı. Yaklaşık 3 hafta/1 aydır karantinaya alınan sınıf yok çünkü kimse gidip test yaptırmıyor, hasta olsalar bile okula geliyorlar. Uyulan tek tedbir maske ki buna da çok uyulduğu söylenemez. Günde 8/9 belki de 10 saat maskeyle duruyorsunuz, haliyle bu da ciğerlere zarar veriyor. Ben uzaktan eğitime geçilmesi gerektiğini veya sınıfların bölünerek haftada ikişer gün olması gerektiğini düşünüyorum. Günde 8 saat maskeyle durmaktan da ciğer miğer kalmadı bende mk.
       theguard
       valla okulları bilmem ama bizim mapusta alınan tedbirler dünyanın hiç bir kurumunda alınamaz. İnsanın mahkum olası geliyor.
        basorexia_
        ne tedbiri amk. derslerde artık hocalar bile maske takmıyor bizde
         myheartofstereo
         o sırada dezenfektanı havaya sıkan bizim sınıf : alınıyor ya covid çıkmadı ki daha sınıfta
          efeekara
          Alınsa bile dinleyen yok ki hahja
           detokssuyu
           Yeteri kadar mı? Hiç alınmadığını düşünüyorum. Ne zaman bir okulun önünden falan geçsem şöyle bir bakıyorum ve ne maske görebiliyorum ne mesafe levhaları her şey eskisi gibi.
            gulfemkaya
            Maske takilmasi disinda cok supheli hatta o bile sadece derslerdedir sanirim ya tabii bu MEB hayatından uzağız belli de olmaz
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.