Öjenizm ve Covid-19
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bizimkiz
   öncelikle öjeni bitki ve hayvanlarla başlayıp insanı da doğal sınırlarının ötesinde bir biyolojik gelişmişliğe ulaştırmayı amaçlayan ve bu doğrultuda negatif genleri yok etmeyi seçen , artık inanç mı diyin bilim diyin ne derseniz diyin bana göre fazla faşist bir düşünce tarzı sağlıklı ırkları elinde tutmak diğer ırkları sonlandırma veya kısa vadede iyileştirme gibi bir niyetleri var öjenistlerin arkadaşlarımla bunun covid ile bağlantılı olabileceği hakkında tartıştık yani covid eğer tasarlanmış virüs ise bu ayarlı bir şekilde belirli bir negatif gene sahip kişilerin yaşamlarını sonlandırdı (sizce?) örnekte verecek olursam sağlıksız bebeği ceninken yaşamını sonlandırma kararı öjenik bir karar bu durum kabul edilebilir bence birde işin toplumsal boyutu var buda doğruluğu kanıtlanmıcak olsa da covid gibi belirli insan genini yok etmek, bir süre üremesini durdurma sizce belirli zaman dilimlerin de çıkan virüsler (kuş gribi , kene , kanlı ishal , covid19 , vs.) denge sağlamak ve üstün genlerin devamlılığını korumak için tasarlanmış olabilir mi?
    catherine-earnshaw
    Maymun çiçeğinin her nedense gaylere bulaşması gibi, covidin de sorunlu genetiğe sahip insanları elimine etmek için tasarlandığını düşünüyorsunuz sanırım. Covid kalıcı kısırlık falan yapsaydı tasarlanmış bir öjeniden daha rahat söz edebilirdik. Yine de çok insan öldü. Allah kahredesi küreselcilerin insan popülasyonunu bilmemkaç milyona düşürme niyetinin de bir sonucu olabilir. Doğada bizim pek idrak edemediğimiz bir denge söz konusu ve doğanın bizzat kendisi öjeni faaliyetleri yapıyor. İnsanlar ne zaman gereksiz bir şekilde çoğalmaya başlasa, hastalıkları hem bir sınav niyetine, hem de dengeyi sağlamak, çürüğü ayıklamak için başımıza salıyor. Bu açıdan bakarsak öjeni 90-100 yılda kendini tekrarlayan bir olay ve covid de bu döngünün bir parçası. İnsan zımbırtısı öjeniye gelirsek, nerede sakat bir düşünce var Avrupa'dan çıkıyor. Irk iyileştirme kısmı biraz bahane; asıl istedikleri, zenginler doğursun fakirler doğurmasın ve gerekirse ölsün. İyileştirmek gibi tıbbın saygınlığını ve kutsallığını koruyan bir olayı bahane ederek insanlık dışı bir düşünceyi çoğunluğa uygun ve kabul edilebilir gösteriyorlar.
     bright-wizard
     Eğer tasarlanmış ise; tasarlayanlarin aq
      kafadanhekli
      it is all about money. aşı satmak için yaptılar tabiki.
       tsukyomi
       https://dio.onedio.com/dio/1650890?t=dio
       https://dio.onedio.com/dio/1650890?t=dio
       Yukarıda öjeniyle alakalı bir şeyler yazmıştım. Salgın hastalıklar konusuna gelecek olursak; öjeni böyle işlemez. Zira kendi milletin ve sağlıklı gibi görünenler de hasta olur, zarar görür ve ölür. İtalya gibi bir ülke bile bu dönemi çok ağır atlattı mesela. Bu salgında öğrendiğimiz şeylerden biri, hafif atlatır denilen gençlerin de azımsanmayacak kısmının ölebilecek olmasıydı. Bu yüzyılda öjeni olmaz. Ama çıkarlar, savaşlar, piyasayı canlandırma gibi sebepler her şeyin başı olabilir, buna biyolojik savaş silahı olan salgın hastalıklar da dahildir. Avrupa'yı kıran Kara Veba biyolojik savaş unsuruna iyi bir örnek. Covid-19 piyasayı canlandırmak ve dengeleri değiştirmek için iyi bir maşa olabilir, lakin öjeniyle alakası yoktu.
        silivri
        Sanmıyorum. Canlı doğasına aykırı bir kere. Biliniyor ki bu tür toplu ölümlerin gerçekleştiği dönemlerde insanların libidoları artıyor. Aynı genler üremeye devam ediyor yani. Bir sistem getirebilirler. Hatta konuşuluyordu. Bir puanlama sistemi. Sistem şöyle; Herkesin bir puanı olacak. Kusurlarla düşen, toplum yararı ve sistemin işlemesi adına olumlu hareketlerle artan. Eş bulmak, üremek gibi konular için belli bir puanın üstüne çıkman gerekiyor mesela. Hatta belli bir puanın altına düşüldüğünde kısırlaştırma söz konusu olabilir. Öjeni yapılacaksa bu şekilde yapılabilir. Aksi takdirde, Thanos gibi bir parmak hareketiyle dünya nüfusunun yarısını yok etsen hatta en niteliksiz yarısını yok etsen yine de değişen bir şey olmaz.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.