24
12.10.2020
Oğuz Atay
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   mrs_furby
   Bu gün 12 Ekim. Oğuz atayın doğum günü. Ünlü yazar hakkında söylemek istedikleriniz, onu anmak isterseniz bir eser veya söz bırakmak isteyenler dio'lasın.
    sozdedegilgozde
    Oğuz Atay... Hak ettiği değeri görmeyen belki de Türkiye'nin en iyi yazarlarındandır. Saygıyla anıyorum kendisini. En kısa zamanda okuyacağım Tutunamayanları.
     monaiman
     Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim. Bir kere çavuş olduktan sonra bir daha amelelik yapamayan zavallı köylüye dönerim. Beni uyandır. Oğuz Atay, Tutunamayanlar
      monaiman
      Yalnızlığına iyi bak, sahip çık. Kaç kişinin emeği var onda kim bilir? Oğuz Atay
       mevsimlerdensnbahar61
       İnsan nedir bilir misin olric? Nedir efendimiz.? Ağaçları kesip onlardan kağıt yapan sonrada o kağıtlara ağaçları koruyunuz yazandır.. Oğuz Atay ."
        tachycardia
        "Hep geçer diyorlar ya Olric. Sence geçer mi? Geçer elbet efendim; bazısı teğet geçer, bazısı deler geçer, bazısı deşer geçer, bazısı parçalar geçer. Ama mutlaka geçer." Oğuz Atay
         amakafamiznasiguzel1
         Yalnızlığı çok seversek, bir gün o da çekip gider mi?
          amakafamiznasiguzel1
          Neden yalnızlıktan şikayetçidir ki insan. Ne yani, mutlu olması için bir sevgiliye mi muhtaçtır her zaman? ----- hayat mottom.
           badideasensei
           Sevgi ve saygıyla Beden ölür ama ruhun cümlelerin eserlerinde yaşar. Kalbimizdesin
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.