Oğuz Atay
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrs_furby
   Bu gün 12 Ekim. Oğuz atayın doğum günü. Ünlü yazar hakkında söylemek istedikleriniz, onu anmak isterseniz bir eser veya söz bırakmak isteyenler dio'lasın.
    monaiman
    Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim. Bir kere çavuş olduktan sonra bir daha amelelik yapamayan zavallı köylüye dönerim. Beni uyandır. Oğuz Atay, Tutunamayanlar
     tachycardia
     "Hep geçer diyorlar ya Olric. Sence geçer mi? Geçer elbet efendim; bazısı teğet geçer, bazısı deler geçer, bazısı deşer geçer, bazısı parçalar geçer. Ama mutlaka geçer." Oğuz Atay
      mevsimlerdensnbahar61
      İnsan nedir bilir misin olric? Nedir efendimiz.? Ağaçları kesip onlardan kağıt yapan sonrada o kağıtlara ağaçları koruyunuz yazandır.. Oğuz Atay ."
       badideasensei
       Sevgi ve saygıyla Beden ölür ama ruhun cümlelerin eserlerinde yaşar. Kalbimizdesin
        amakafamiznasiguzel1
        Neden yalnızlıktan şikayetçidir ki insan. Ne yani, mutlu olması için bir sevgiliye mi muhtaçtır her zaman? ----- hayat mottom.
         amakafamiznasiguzel1
         Yalnızlığı çok seversek, bir gün o da çekip gider mi?
          sozdedegilgozde
          Oğuz Atay... Hak ettiği değeri görmeyen belki de Türkiye'nin en iyi yazarlarındandır. Saygıyla anıyorum kendisini. En kısa zamanda okuyacağım Tutunamayanları.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.