Öğretmenler Günü'nün Abartılan Bir Gün Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   plazacalisani
   Evet, öğretmenler geleceğin nesillerini yetiştiriyor. Atatürk bile o kadar saygı duyarmış ki yerini almamış bir öğretmenin hiç lafım yok. Minicik beyinleri şekillendirmenin ve iyi birer insan yapmaya çalışmanın gerçekten zor olduğunu biliyorum. Ancak son zamanlarda bu sosyal medya ile birlikte filan fazlaca abartılmıyor mu sizce? Meslek karşılaştırması yapmıyorum, dünyada HER mesleğe ihtiyaç var gerekli gereksiz diye bir şey yok, bunu kabul edelim artık. Ancak doktorların günü bile böyle kutlanmıyor yahu. Sabahtan akşama öğretmen arkadaşlarımın stroylerini izlemekten gına geldi ki ben de bir branş öğretmeniyim ayrıca. Ancak hiç bu kadar abartılması gerektiğini düşünmüyorum.
    handeyakar07
    Aldıkları maaş da abartılamayacak derecede. Bari bu günü abartsınlar.
     who-am-i
     Her gün öğretmenler günü değil maalesef öyle olsa sana hak verirdim
      talihsizinteki
      bi doktor hasta ilişkisiyle öğretmen öğrenci ilişkisi aynı mı doktorlar gününde meslektaşlar bir araya gelip eğleniyolar öğretmenler gününde öğrenciler öğretmenlerini aradığı kutladığı için bu kadar yoğun kutlanıyomuş gibi duruyo çok sevdiğim hocalarım oldu kaç senemi geçirdiğim insanlar bende derin izleri var hayatıma yön verdiğim kararlarda onlardan fikir aldım ve benim gibi yüzlerce kişiyi yetiştiriyolar
       asit
       Bir öğretmen olarak bunu nasıl yazdığınıza anlam veremedim açıkçası. öğretmenler gününün kutlanma sebebi, öğretmenleri popohlamak, onları gereğinden farklı değerli göstermek değildir.genç beyinler ve nesiller, ailelerinden daha çok bu öğretmenlerle vakit geçirmektedir. iyiyi, kötüyü, mukayese etmeyi bu insanlar sayesinde öğreniyor ya da öğrenmeye çalışıyor. bu günün kutlanıyor olmasındaki sebep de mesleğinin ne derece önemli olduğunun, görev ve eğitim bilincinin farkındalığını sağlamak. farkına varırlar, varmazlar, umursar ya da umursamaz paramı alır işime bakarım der. onların vicdanı. ve şunu da ekleyeyim doktoru da yetiştiren öğretmendir.
        redblack
        O doktorlari yetiştirenlerin de birer öğretmen oldugunu unuttugunu varsayiyorum, ayrica tıp bayramı diye bir şey var. Siz kutlamasaniz da biz hekim arkadaslarimizin tıp bayramlarini es gecmeyiz. Cücük kadar maas verip, boş bir mufradat ile insan egitmeye, insanlara bir seyler ogretmeye cabalayan, 40ar kişilik siniflarda anne babalarin tek basina basa cikamadigi insanlara disiplin vermeye calisan, paylasmayi ogreten, toplum bilincini aşilamaya calisan, aydin nesiller icin sizin adini sanini duymadiginiz köylerde kar kış demeden eğitim veren insanlar mi abartiliyor? Oğretmeniniz bu soyleminizi duysa sizden esef duyardi.
         palmiye
         Öğretmenlik gerçekten çok kutsal bir meslek abartmak söz konusu bile olamaz. Mesleğimi yapmadığım hâlde sabahtan belli günüm kutlanıyor ve gurur duyuyorum. Bırakın bu meslek hak ettiği değeri bir gün bile olsa görsün.
          dr.rock
          - Ay Ayten bugün canım çok sıkılıyor yaaa - Burnunu karıştır - Onu dün yaptım yaaa, hala sıkılıyor - Öğretmenler günü bugün ona duyar kas Sosyal medya şey gibidir En sevdiğiniz yemeği tıka basa yersinizde bulantı basar ya Hah öle Sosyal medyaya çok takılmayın Gerizekalı olursunuz ben diim bak
           eski_bi_tanidik
           Kesinlikle sabahtan beri sosyal medyada öğretmenler günü şeysi görmekten gözüm ağrıdı Bırakın herkes kendi halinde kutlasin
            lil_ery
            Hayır. Lakin altın vesare boş iş. Maddi destek olur da hani böyle ilkokulda olurdu ya altın alınırdı falan. Aslında olması gereken şu. Öğretmenler günü kutlanır. Çocuklar saygılarını dile getirirler. Öğretmen izin alır. Devam etmez yani derse evine gider.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.