34
13.1.2021
Öğretmenim İşin Ne Kadar da Rahat!
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   interaktif-teacher
   Her zaman birilerinin dilinden düşürülmeyen mesleğimizin hiç gündemden düşmemesi nedendir bilinmez sürekli işimizin kolay olduğunun lanse edilmeye çalışılmasına 16 yıldır bu işe adanmış biri olarak hiçbir şekilde anlam veremiyorum. Aslında Öğretmenlik bir iş bir meslek değil ben sadece yaşam biçimi olarak görüyorum, öyle de yaşıyorum. Öğrencilik yıllarında yaşanılan zorluklardan edindiğimiz tecrübeleri elde edene kadar ki süreçte hiçbir katkısı olmayanların meslektaşlarım adina sürekli atıp tutması, yaptığımız işe dair en ufak bir fikri bile olmayanlarin fikir belirtip bizim üzerimizden gündem oluşturup kendilerine nemalanacak bir fırsat oluşturmaları bizim kutsal gördüğümüz mesleğimizi yipratamayacaktir. Şuan ilgilendiğim 1. Sınıflara uzaktan okuma-yazma öğreten bir Sinif Öğretmeni olarak yaşadığımız zorlukların anlatmakla anlaşılması belki mümkün değil . Ama emeklerimizin karşılığını öğrencilerimiz de görmenin mutlulugu bizlere fazlasıyla yetiyor, öğrencilerimiz sürecin zorluk ve imkansızlıklarina rağmen geri kalmadılar, öğrendiler, okudular ve yaziyorlar. Bu bile uzaktan yapılması imkansizken bazen kendi çocuğuna evinde bir harf öğretemeyen bir anne babanın karşılaştığı zorluğu düşününce durumu anlamak güç değilken hem de dünyada her alanda olduğu gibi eğitim tarihinde de bir ilk yaşanmasına rağmen hala öğretmenlerimizin kıymetinin bilinmemesini anlamak mümkün değil. Çocukların ve ailelerin oluşan yeni şartlara adapte olarak başa çıkabilmeleri ailelerin destekleri anlayışları ve sonuçta ortada ki basari gerçekten takdire şayan. Bu görünen başarıların arka planinda, Öğretmenlik boyutunda iş sadece öğrenciyle bitmedi, velileri motive etmek öğrenciyi her gün 6 saat derse davet ederek derste kalmasını sağlamak, ayrıca öğrenciyi motive etmek ve daha birçok sayılacak faktör... İnsanlar sadece masaya konulan tabağın içinde ki yemeğin görüntüsüne bakıp yorum yapıyorlar onun sunumuna bakıyorlar ancak kimse mutfağa girmiyor, mutfakta neler olduğuna o yemeğin nasıl piştiğine, aşçının kendisi ile olan gelişim mücadelesine, onu geri çeken herşeye rağmen, onca dürtüsüzlüge rağmen kendini geliştirme mücadelesini, emeğinin değerinin görülmemesine rağmen mücadelesini, ve tüm sürece olan katkıyı vs bakip gören yok ne yazık ki.. Bu sebeplerden dolayıdır ki sanırım emeginde bir değeri yok ne yazık ki..
    visnelikapkek
    Eskiden gelen 3 ay tatil yapıyorsunuz laflarını üzerine bunları umursamıyorum. Sorsanız kendi işlerine de saygı duyulmadığını söylerler
     handeyakar07official
     Öğretmene üç beş hıyar önem vermese ne yazar? Aklı iyi çalışan her insan bilir değerlerini
      cinayetvaraga
      hiçbir işi diğerinden şöyle böyle diye ayırmıyorum. kkmse kendi işini arşa çıkarmasın. yalnızca bu dönemde saģlık çalışanlarının çabası ve çektikleri çok üzücü, zor. Ama yok öğretmen, işçi, mühendis, temizlikçi diye ayırmayın meslekleri. biri olmasa mutlaka eksikliği hissesilecek o meslek grubunun.
       sairsel
       Her mesleğin kendine göre zorlukları var tabi öyle uzaktan bilip bilmeden ahkam kesmek en basit tabirle vicdansızlıktır.
        gregory_
        O rahat deyenler ne kadar yapabilir acaba bu isi, sevmeden yapilacak sey degil, büyük cogunlugu fedakar ve özel insanlar.
         cakrr
         Kendi Çoçuğuna Tahammül Edemeyen Boş Laf Yapıpda Konuşmasın Bir Zahmet Bana Göre En Zor Meslek Eğitimci Olmak Hakkıyla Yapanlar İçin Tabiki😉
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.