Öğrenildiğine Şaşırtan Bilgiler Kuşağı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   _sofia_
   Kılık değiştirip, Londra sokaklarında kalpazanları kovalayan bir Newton hâyâl edin. Evet evet ta kendisi. ispanyol kaşif Pizarro 106 piyade, 62 atlı ve bir rahipten oluşan ordusuyla 80.000 (evet yazıyla da seksenbin) kişilik İnka ordusunu yenmiştir. 1. dünya savaşı sırasında Alman İmparatoru, İngiltere Kralı ve Rus Çarı kuzendi. 2.Selim Kanuni ve Hürrem in oğlu, hamamda cariye kovalarken ayağının kaymasıyla başını mermere vurarak beyin kanaması geçirip ölmüştür. İsrail Devletinin kurucusu ve ilk başbakanı İstanbul Hukuk Fakültesi Mezunudur. Hz.İsa'nın İsa'dan Önce İÖ 4 yılında doğması. Uzaya gönderilen ilk insan kaynaklı veri Adolf Hitler'in 1936 olimpiyat açılış konuşması. Bulundu diyelim; Dünya'ya dair bilinen ilk şey Hitler olacak. Topuklu ayakkabılar 1600'lü yıllarda erkekler tarafından at binmeyi kolaylaştırmak için giyilmeye başlandı. Erkek adamı bozmadığı vakitlermiş. Daha sonraları kadınlar daha erkeksi görünmek için topuklu giymeye başlamışlar. Bakmışlar daha gösterişli, popo daha kalkık, daha bir seksi oluyorlar demişler yok bu tam bize göre. Erkekler de " ulan ya bizim kalça da böyle görünüyorsa? " diye işgillenip topukluya veda etmişler. Yine İngiltere ve İrlanda'da erkekler bir örgü ustasının yanında en az üç ay çıraklık eğitimi almak, sonra değişik teknikler ve örgü yöntemleri öğrenmek için gezilere çıkmak zorundaydılar. Geziden döndüklerinde, belli sayıda orijinal motifi en kısa sürede ve kusursuz bir teknikle örebildiklerini ispatlayacak bir sınavdan geçmeleri gerekirdi. Kadınların örgü örmesi kadınlığa sığmazdı. Keşke de erkeklerde kalsaymış... Vladimir Putin'in (sizler onu daha çok Yomi'nin sugar dadysi olarak bilirsiniz jddjhf) 48 yıl önce İzmir'de Rus gizli ajan olarak çalışması ve polisler tarafından sorguya alınması. Adnan Şenses misâl neden  Gülşen Bubikoğlu'nun öz dayısı olsun ki? Ama olmuş. 93 harbinin 1877 de yapılması. Sakarya meydan muharebesi Sakarya’da yapılmamıştır. Ahmet Arif'in oğlu Filinta Önal Tolstoy'un torunu Natalie Tolstoy ile evlidir. New York'un ünlü Manhattan adası bir tüccar tarafından Kızılderililer'den 24 dolar değerindeki incik boncuk süs karşılığında satın alınmıştır. 1934 yılında türkiye'de kartallarla leylekler arasında çıkan amansız savaş. israil devletinin kurucusu ve ilk başbakanı İstanbul Hukuk Fakültesi Mezunudur. Hz.İsa'nın İsa'dan Önce İÖ 4 yılında doğması. Buyrun Dio'layıp şaşırtın dostlar.
    -lucy-
    -Bir günde 24 saat yoktur. 23 saat, 56 dakika, 4 saniye vardır. -Dünyaya her gün 8.600.000 yıldırım düşmektedir. -Kum tanelerinin mikroskop altındaki görüntüsü; (Bence şaşırtıyor)
     _gizem_
     aşk diye bir şey yokmuş...
      thetalentedmrripley
      Alın size Google'da falan bulamayacağınız bir bilgi, artık naparsanız yapın. Kocaeli Barosu başkanının adı Cumhur Arıkan. Baro yönetimindeki avukatlar adama Cumhurbaşkanım diye sesleniyor. (Yargıtay 2. H.D. üyesi İsmail Seyidoğlu'nun çok tatlı bir anısından alıntı bilgi)
       _sofia_
       Dünyanın en kısa şiiri George MacDonald'a aitir ve iki kelimeden oluşur: "Eve gel." (Come, home).
        _sofia_
        Kahve çekirdeğinin içindeki parçacıklar kaynama noktasına hızlıca getirilirse patlar ve kahvede acı bir tat oluşturur. Bu sebeple yavaş pişirilmelidir. "Bir acı kahveni içmeye geldim." sözü de buradan gelir. "Çabuk pişirirsin, ziyaretimi kısa tutacağım." anlamında kullanılır.
         _sofia_
         İş başvurusu yaparken özgeçmişinize 2006 yılında Time dergisi tarafından yılın kişisi seçildiğinizi yazarak dikkat çekebilirsiniz. Yalan söylemiş olmazsınız çünkü Time dergisi 2006 yılında herkesi yılın kişisi seçmiştir.
          buse01
          Dünya'da yaşayan tüm insanları oluşturan atomlardaki boşluklar çıkarılırsa tüm dünya nüfusu bir elmaya sığabilir.
           imcherry_
           çoklat köpekleri öldürebilirmiş... hepsini kendim yediğim için mutlu oldum bi an sndksksk
            _sofia_
            Doğum günü pastasına üflemek, üzerindeki bakteri miktarını %1400 artırmaktadır.
             kafatamircisi
             Şunu kafanıza sokun artık astroloji bilim değildir, asıl olan astronomidir
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.