Öğrenildiğine Şaşırtan Bilgiler Kuşağı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   _sofia_
   Kılık değiştirip, Londra sokaklarında kalpazanları kovalayan bir Newton hâyâl edin. Evet evet ta kendisi. ispanyol kaşif Pizarro 106 piyade, 62 atlı ve bir rahipten oluşan ordusuyla 80.000 (evet yazıyla da seksenbin) kişilik İnka ordusunu yenmiştir. 1. dünya savaşı sırasında Alman İmparatoru, İngiltere Kralı ve Rus Çarı kuzendi. 2.Selim Kanuni ve Hürrem in oğlu, hamamda cariye kovalarken ayağının kaymasıyla başını mermere vurarak beyin kanaması geçirip ölmüştür. İsrail Devletinin kurucusu ve ilk başbakanı İstanbul Hukuk Fakültesi Mezunudur. Hz.İsa'nın İsa'dan Önce İÖ 4 yılında doğması. Uzaya gönderilen ilk insan kaynaklı veri Adolf Hitler'in 1936 olimpiyat açılış konuşması. Bulundu diyelim; Dünya'ya dair bilinen ilk şey Hitler olacak. Topuklu ayakkabılar 1600'lü yıllarda erkekler tarafından at binmeyi kolaylaştırmak için giyilmeye başlandı. Erkek adamı bozmadığı vakitlermiş. Daha sonraları kadınlar daha erkeksi görünmek için topuklu giymeye başlamışlar. Bakmışlar daha gösterişli, popo daha kalkık, daha bir seksi oluyorlar demişler yok bu tam bize göre. Erkekler de " ulan ya bizim kalça da böyle görünüyorsa? " diye işgillenip topukluya veda etmişler. Yine İngiltere ve İrlanda'da erkekler bir örgü ustasının yanında en az üç ay çıraklık eğitimi almak, sonra değişik teknikler ve örgü yöntemleri öğrenmek için gezilere çıkmak zorundaydılar. Geziden döndüklerinde, belli sayıda orijinal motifi en kısa sürede ve kusursuz bir teknikle örebildiklerini ispatlayacak bir sınavdan geçmeleri gerekirdi. Kadınların örgü örmesi kadınlığa sığmazdı. Keşke de erkeklerde kalsaymış... Vladimir Putin'in (sizler onu daha çok Yomi'nin sugar dadysi olarak bilirsiniz jddjhf) 48 yıl önce İzmir'de Rus gizli ajan olarak çalışması ve polisler tarafından sorguya alınması. Adnan Şenses misâl neden  Gülşen Bubikoğlu'nun öz dayısı olsun ki? Ama olmuş. 93 harbinin 1877 de yapılması. Sakarya meydan muharebesi Sakarya’da yapılmamıştır. Ahmet Arif'in oğlu Filinta Önal Tolstoy'un torunu Natalie Tolstoy ile evlidir. New York'un ünlü Manhattan adası bir tüccar tarafından Kızılderililer'den 24 dolar değerindeki incik boncuk süs karşılığında satın alınmıştır. 1934 yılında türkiye'de kartallarla leylekler arasında çıkan amansız savaş. israil devletinin kurucusu ve ilk başbakanı İstanbul Hukuk Fakültesi Mezunudur. Hz.İsa'nın İsa'dan Önce İÖ 4 yılında doğması. Buyrun Dio'layıp şaşırtın dostlar.
    imcherry_
    çoklat köpekleri öldürebilirmiş... hepsini kendim yediğim için mutlu oldum bi an sndksksk
     -lucy-
     -Bir günde 24 saat yoktur. 23 saat, 56 dakika, 4 saniye vardır. -Dünyaya her gün 8.600.000 yıldırım düşmektedir. -Kum tanelerinin mikroskop altındaki görüntüsü; (Bence şaşırtıyor)
      _gizem_
      aşk diye bir şey yokmuş...
       tsukyomi
       Putin daddy'e kadar gayet ciddi okuyordum ya sdfgsgh. Adamın kulağına gidecek artık başganım bu kadın sizden daddy diye bahsediyor diye, taştaş muhabbeti derken gerçeğe dönüştürecek olayı :D Neyse 2 adet de ben ekleyeyim; Satürn'ün yoğunluğu sudan azdır. Bu gezegeni havuza koysanız yüzer. ''Aerogel'' adında bir madde vardır, özkütlesi en düşük maddedir bu (hatırladığım kadarıyla). Donmuş duman olarak bilinir, en iyi yalıtım maddesidir. Elinizdeyken görmeniz ve duymanız imkansızdır fakat dürttüğünüzde strafora döner. Bu özkütleye rağmen kendi ağırlığının 4000 katını kaldırabilir ve kiloluk dinamitin patlamasına karşı koyabilir. Evren sen ne ayaksın dedirtir.
        thetalentedmrripley
        Alın size Google'da falan bulamayacağınız bir bilgi, artık naparsanız yapın. Kocaeli Barosu başkanının adı Cumhur Arıkan. Baro yönetimindeki avukatlar adama Cumhurbaşkanım diye sesleniyor. (Yargıtay 2. H.D. üyesi İsmail Seyidoğlu'nun çok tatlı bir anısından alıntı bilgi)
         pinkypie
         demin garavelden güneşin soğuk olduğuna dair bir teori geldi..
          asit
          Erkek aslanlar günde 50 defa çiftleşiyormuş. Çiftleşmeleri kısa sürdüğü için 45 dakikada bir çiftleşiyorlarmış. Üç saniye falan sürüyor galiba...
           kafatamircisi
           Şunu kafanıza sokun artık astroloji bilim değildir, asıl olan astronomidir
            absurdizm
            Jupiter de anlık düşen bir yıldırım tüm Amerika kıtasını yok edecek kadar büyüktür. erkeklere yapılan sünnet Hz. Muhammed (s.a.v.)'ın değil atalarından olan İbrahim peygamberin sünnetidir. bazı psikolojik rahatsızlıkların beyindeki hasarlardan dolayı olması gezegenlerden duyulan sesler başka gelmedi aklıma
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.