Öğrenciye 12 Yılda İngilizce Öğretemeyen Sistem
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pillowtalk
   Evet bildiniz Türk eğitim sistemindeki yabancı dil öğretiminden bahsediyor. İlkokul, ortaokul ve lise dönemi toplamda 12 yıl ediyor. 12 yıl sonunda ben de okulda İngilizce öğrendim diyenine pek rastlamadım. Tabii özel kolejlerde okuyan öğrenciler veya lisede hazırlık okuyan öğrenciler elbette öğrenebiliyorlar ancak devlet okullarında kesinlikle adamakıllı şekilde dil eğitimi verilmiyor. Ben kendimi bildim bileli böyle. Her sene ismimizi yeniden söylemeyi öğretiyorlar yani. Bu sistem hala değişmiş de değil üstelik. Azıcık yoğunlaşıp bunun üstüne kafa yorsalar halledilemeyecek mesele de değil aslında ama üniversiteye gelene kadar İngilizce 'den bihaber yaşıyoruz resmen. Diğer dillerden bahsetmiyorum bile!
    benita
    Bence çok yanlış bir yorum. Eğitim sistemimiz muazzam olmasaydı “This is a pencil” cümlesinden bi haberdiniz
     buse01
     Benim almancam ingilizcemden daha güzel halbuki ilkokul 2 den beri ingilizce dersi görüyorum.
      vsjvsjvsjv000
      Çünkü yeni gelen öğretmen öğrencinin bir önceki bilgi birikimine ekleme yapmak yerine sıfırdan başlamayı tercih ediyor. Yeniden tabandan başlayıp aynı noktaya getirip bırakıyor ve bu senelerce böyle tekrar ediyor. Dolayısıyla öğrenciler yerinde sayıyor.
       me_out_bye
       12 yıda bir bok öğrenemedim. What is your name? How are you? 'dan başka. Youtube çıktı bir eminem dinlemeye başladık kendi kendimize yüzlerce kelime öğrendik. Ama dilim yok tabi kursuna gitmedim. Kulaktan dolma kelimeler. Bu da böyle bir eğitim sistemi işte. Yaşanmış gerçek olaydır. Al bunu ne yapıyorsan yap. Sayın büyükler. Bk eğitim birliği. 💁🏻‍♂️ Zaman kaybı. Sahte formalite icabı kullanılan diplomalar metalaşmış.
       https://youtu.be/sNPnbI1arSE
       https://youtu.be/sNPnbI1arSE
        mrs_furby
        Sistem deyip susuyorum.
         tsukyomi
         Bu konuda en iyi eğitim veren turizm liseleridir. Yani benim zamanımda öyleydi. Yaklaşık 14-16 saat İngilizce dersi vardı, 6 saat de Almanca. Tabi 5 ay otellerde yapılan stajlarla birlikte İngilizce B2-C1 seviyesine ulaşıyordu. Aw Marrmarasının sosyolojisinde dikiş tutturabilmemin en büyük nedenidir bu lise ki kel alaka yani. Dil konusunda o liselerin hakkının yenmemesi lazım.
          asit
          https://dio.onedio.com/dio/1351820?t=dio
          https://dio.onedio.com/dio/1351820?t=dio
           fakeulanfake
           Tecrubeyle sabit kitaptan dil ogrenemezsin dil bilgisini anlarsin belki ama konusmadan cok zor
            sci4machy
            canın sıkılınca gir duolingo'ya, şaaak, 2 yılda öğrendin, mükemmel yöntem. bu yolla ingilizce öğrenmiş bir insan olarak, sonraki hedefim alman dili ve edebiyatı, bir el fatiha.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.