25
21.1.2021
Öğrenciye 12 Yılda İngilizce Öğretemeyen Sistem
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   pillowtalk
   Evet bildiniz Türk eğitim sistemindeki yabancı dil öğretiminden bahsediyor. İlkokul, ortaokul ve lise dönemi toplamda 12 yıl ediyor. 12 yıl sonunda ben de okulda İngilizce öğrendim diyenine pek rastlamadım. Tabii özel kolejlerde okuyan öğrenciler veya lisede hazırlık okuyan öğrenciler elbette öğrenebiliyorlar ancak devlet okullarında kesinlikle adamakıllı şekilde dil eğitimi verilmiyor. Ben kendimi bildim bileli böyle. Her sene ismimizi yeniden söylemeyi öğretiyorlar yani. Bu sistem hala değişmiş de değil üstelik. Azıcık yoğunlaşıp bunun üstüne kafa yorsalar halledilemeyecek mesele de değil aslında ama üniversiteye gelene kadar İngilizce 'den bihaber yaşıyoruz resmen. Diğer dillerden bahsetmiyorum bile!
    benita
    Bence çok yanlış bir yorum. Eğitim sistemimiz muazzam olmasaydı “This is a pencil” cümlesinden bi haberdiniz
     palmiye
     Çünkü yeni gelen öğretmen öğrencinin bir önceki bilgi birikimine ekleme yapmak yerine sıfırdan başlamayı tercih ediyor. Yeniden tabandan başlayıp aynı noktaya getirip bırakıyor ve bu senelerce böyle tekrar ediyor. Dolayısıyla öğrenciler yerinde sayıyor.
      asit
      https://dio.onedio.com/dio/1351820?t=dio
      https://dio.onedio.com/dio/1351820?t=dio
       buse01
       Benim almancam ingilizcemden daha güzel halbuki ilkokul 2 den beri ingilizce dersi görüyorum.
        tsukyomi
        Bu konuda en iyi eğitim veren turizm liseleridir. Yani benim zamanımda öyleydi. Yaklaşık 14-16 saat İngilizce dersi vardı, 6 saat de Almanca. Tabi 5 ay otellerde yapılan stajlarla birlikte İngilizce B2-C1 seviyesine ulaşıyordu. Aw Marrmarasının sosyolojisinde dikiş tutturabilmemin en büyük nedenidir bu lise ki kel alaka yani. Dil konusunda o liselerin hakkının yenmemesi lazım.
         mrs_furby
         Sistem deyip susuyorum.
          sci4machy
          canın sıkılınca gir duolingo'ya, şaaak, 2 yılda öğrendin, mükemmel yöntem. bu yolla ingilizce öğrenmiş bir insan olarak, sonraki hedefim alman dili ve edebiyatı, bir el fatiha.
           me_out_bye
           12 yıda bir bok öğrenemedim. What is your name? How are you? 'dan başka. Youtube çıktı bir eminem dinlemeye başladık kendi kendimize yüzlerce kelime öğrendik. Ama dilim yok tabi kursuna gitmedim. Kulaktan dolma kelimeler. Bu da böyle bir eğitim sistemi işte. Yaşanmış gerçek olaydır. Al bunu ne yapıyorsan yap. Sayın büyükler. Bk eğitim birliği. 💁🏻‍♂️ Zaman kaybı. Sahte formalite icabı kullanılan diplomalar metalaşmış.
           https://youtu.be/sNPnbI1arSE
           https://youtu.be/sNPnbI1arSE
            fakeulanfake
            Tecrubeyle sabit kitaptan dil ogrenemezsin dil bilgisini anlarsin belki ama konusmadan cok zor
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.