Öğrencisini Okulda İstismar Edip Kameraya Kaydeden Öğretmen Memurluktan Atıldı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   KKTC'de, Lefkoşa Türk Lisesi'nde görev yapan beden eğitimi öğretmeni Hüseyin G.'nin lise son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki E.S.’ye okul tuvaletinde cinsel istismarda bulunup video kameraya kaydettiği iddiasıyla başlatılan soruşturma sona erdi. Hüseyin G. hem öğretmenlikten hem de kamu görevinden ihraç edildi. KKTC'de büyük infial yaratan olay, 7 Mart günü patlak verdi. İddiaya göre, Lefkoşa Türk Lisesi'nde görev yapan beden eğitimi öğretmeni Hüseyin G., bir süre önce lise son sınıf öğrencisi E.S.'ye cinsel istismarda bulunmaya başladı. İstismarı cep telefonuyla kaydeden Hüseyin G., E.S’yi okul tuvaletinde de ilişkiye zorladı. Kaydettiği görüntüleri arkadaşlarına gösteren öğretmen, liseli kıza, arkadaşlarıyla birlikte olması için para teklif etti. Cep telefonlarında görüntüler bulundu Beden öğretmeninin istismar olayı, Milli Eğitim Bakanlığı'na yapılan ihbar ile ortaya çıktı. Bakanlık hemen polise bilgi verdi. Okula baskın yapan polis, öğretmen ile öğrencinin cep telefonlarına el koydu. Cep telefonlarında yapılan ilk incelemede, ikiliye ait video görüntüleri elde edildi. Hem öğretmenlikten hem memurluktan atıldı Polis soruşturması sürerken, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu okula giderek, öğretmenler ve öğrenciler ile görüştü. Çavuşoğlu, "Eğitim camiası içerisinde, arada sırada çıkan çürük elmaları sistemden ayıklama noktasında kararlıyız" dedi. Bakanlık tarafından yapılan soruşturma önceki gün sona erdi. Öğretmen Hüseyin G. hem öğretmenlikten hem de kamudan atıldı. Sendika da açıklama yaptı Hüseyin G.'nin üye olduğu sendikadan yapılan açıklamada, "Sendika bu tip münferit olayların, toplumun kabullenmediği, etik-ahlak değerlerine uymayan olayların yaşanmaması için elinden geleni yapar" denildi.
    zimbo
    Artık söyleyecek küfür kalmadı bu gibi insanlara...
     ozanesi
     Adamın yaptığı düpedüz sapıklık! Kameraya almak ve bunu arkadaşlarına izletmek nasıl bir ruh hali ve iğrençlik halidir? Gerçekten bu tipteki sapık insanları gördükçe midem bulanıyor.
      velevkiozge
      Görseldeki şahsın gerçek fotoğrafı ise bu şekilde paylaşılması hiç uygun değil. Ortada istismara uğramış bir çocuk var. Haberde ise lokasyon, şahsın adı ve soyadının baş harfi ve branşı var. İstismar mağduru çocuğun ise isminin ve soyisminin baş harfleri. Bu bir ifşa aslında. Medyanın bu konuda bu kadar duyarsız olması akıl alır şey değil..
       tarcinkokankaranfiller
       Bence memurluktan değil insanlıktan atılmalıydı da neyyyse
        daisyyy
        Allah belanı versin senin. Pislik herif.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.