Öğrencilik Hayatında Yurt mu Ev mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gossipdio
   Öğrencilik yıllarında en çok arada kanılan konu. Eve mi çıksak yurtta mı kalsak ? Şu zamana bakarsak her ikisi de maddi açıdan çok pahalı. Yurtlar da öyle ama yurtta yemekler hazır, çamaşırlar yıkanıyor, ortam eve göre daha sosyal ve eğlenceli. Evde kalmak ise hijyenik açıdan daha rahat sadece siz veya bir arkadaşınız var. Rahat rahat misafir alabiliyorsunuz, oyun geceleri düzenleyebiliyorsunuz. Belki evin ihtiyaçları biraz yorabilir ama hallediliyor. Kendi eviniz sonuçta konfor olarak yurttan ççok daha avantajlı. İkisinde de kalmış biri olarak seçim yapmakta zorlanıyorum ama yaş ilerledikçe ev diyebilirim. Son sınıfta özellikle iş hayatına atılacağınız için yurdun enerjisi yorabiliyor. İlk sınıflarda ise yurt harika bir seçim.
    perwoll
    yurtta arkadaş edindikten sonra eve çıkmak 😌
     palmiye
     Ben önerilerden farklı olarak ilk birkaç ay evde kaldım. Eve giren çıkan belli değildi, temizlik ve düzen sorunları vardı. Oda arkadaşım ile yurda çıktım ve ordan da memnun değildim. Sonuç olarak bitti.
      killforyou
      ilk senenizde mutlaka yurtta kalın kardeşlerim, sosyalleşin arkadaş edinin ve ertesi senelerde sevdiğiniz insanlarla eve çıkın.
       farkedmez
       KYK yurdu yoktu okuduğum yerde ve özel yurtta kalmıştım. Şahsen orası daha iyi bence.
        fuzbing
        İlk sene yurt, sonraki sene ev olabilir. Ev içinde maddi durumunuz müsaitse, her hafta temizlikçi alabileceksiniz, sık sık dışarıdan yemeye maddi gücünüz varsa.
         yalandunyadabirmisafir
         Eğer özel yurt varsa çok iyi olur. Eve çıksanız kira fatura yemek giderleriyle daha fazla masraf oluyor. İlk yılda özel yurtta kaldım sonra eve çıktım şuan tekrar özel yurda kaydımı yaptırdım
          johhny_sins
          Ev turmak yoksa nasıl kız atacağım ben
           yokartiklebraam
           İlk kez gittiğin şehirde, başlangıç yurt sonunda kaç kişinin kaldığı belli olmayan ev. ev iyidir ev.
            sihirbaz
            ev tabii ki yaz miss rahat ev arkadaslari ne samata olur ama yurtta omur mu gecer yahuu
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.